logo itpoint.cz

Nové možnosti Microsoft Office Communicatoru

Uživatelé Communicatoru budou moci přizvat další osoby k hovoru pomocí Microsoft Outlooku - ty se pak přes jakékoliv použitelné zařízení připojí do konference a povýší tak posílání IM zpráv na vysoce kvalitní videokonferenci ...

Strategická aliance amerických společností Polycom a Microsoft se nově zaměřila na užší spolupráci konferenční bridge MGC s programem Microsoft Office Communicator 2005. Uživatelům Communicatoru to přinese vyšší kvalitu videokonferenčních přenosů.

Polycom, jehož produkty v České republice prodává pražská společnost Gesto Communications, oznámil, že možnosti Communicatoru se s pomocí MGC znovu rozšíří. Jeho uživatelé budou moci přizvat další osoby k hovoru pomocí Microsoft Outlooku - ty se pak mohou přes jakékoliv použitelné zařízení připojit do konference a povýšit tak posílání IM zpráv na vysoce kvalitní videokonferenci.

Microsoft Office Communicator je integrovaný komunikační klient, který může pracovat jako univerzální konferenční systém - umožňuje vytvářet, účastnit se a spravovat živě probíhající komunikaci. Je možné jej využít k posílání IM zpráv, hlasových a video rozhovorů přes počítač, sdílení aplikací a dat. Současně spolupracuje s ostatními aplikacemi Microsoftu. Díky MGC rozšíří Polycom tyto schopnosti o možnost komunikovat i s uživateli používajícími systémy Polycomu, například s účastníky multipointní konference. Další výhodou je možnost tyto konference snadno monitorovat a kontrolovat.

Konference se tím velmi zjednoduší, neboť bude možné jedním kliknutím přizvat vícero uživatelů nebo naplánovat konference do budoucna za pomoci Microsoft Outlooku. Outlook pak aktualizuje kalendáře všech uživatelů, kteří se mají konference účastnit a pak je na blížící se termín upozorňuje.

Zároveň bude vylepšena schopnost Communicatoru pořádat a účastnit se "schůzek" za použití IM zpráv ve stylu chat "schůze". Takto se může bavit až 32 účastníků IM chatu a jedním kliknutím mohou zapojit video a zvuk. Pozvaní účastníci nejsou dotazováni jen, jestli se konference chtějí účastnit, ale i jaké zařízení k tomu chtějí využít. MGC bridge se pak postará, aby se zařízení správně připojilo do konference.

"Díky této spolupráci může Polycom a Microsoft nabídnout zákazníkům zcela unifikované řešení profesionální kvality, které spojuje zařízení s desktopovovými aplikacemi v reálném čase a umožňuje tak podstatně snáze okamžitě vidět, slyšet a mluvit s kolegy z celého světa," říká Marc Sanders, starší výrobní ředitel z Microsoft Real Time Collaboration Group.

Nový software pro MGC (verze 7.5) bude hotový v listopadu.

Rozšíření možností Microsoft Office Communicatoru je již třetí fází v činnosti strategické aliance amerických společností Polycom a Microsoft. V předchozích se tyto firmy zaměřily například na integraci audio a videokonferenčních systémů Polycom do prostředí Microsoft Office Live Communications Serveru a Microsoft Windows Messengeru.

Gesto Communications českým zákazníkům dodalo již více než 400 videokonferenčních zařízení Polycom. Nabízí širokou škálu řešení od malých zařízení pro jednoho až dva uživatele, přes kompaktní videokonferenční zařízení pro menší místnosti s malým počtem konferujících lidí až po velké skupinové systémy, které jsou určeny pro sály s větším počtem účastníků videokonference.

Článek ze dne 1. listopadu 2005 - úterý