logo itpoint.cz

O rychlý internet od Českého Telecomu je v regionech velký zájem

Nejrychleji rostl počet uživatelů vysokorychlostního internetu v Pardubickém a Královéhradeckém kraji a na Vysočině. Největší počet linek ADSL je ale stále v Praze, na dalších místech jsou Moravskoslezský, Středočeský a Jihomoravský kraj. Vysokorychlostní internet prostřednictvím pevné linky již využívá 180 tisíc zákazníků. Služby Internet Expres jsou k dnešnímu dni dostupné v 1121 lokalitách v celé České republice, což znamená více než 90 % všech telefonních linek.

Nejrychleji rostl počet uživatelů vysokorychlostního internetu v Pardubickém a Královéhradeckém kraji a na Vysočině. Největší počet linek ADSL je ale stále v Praze, na dalších místech jsou Moravskoslezský, Středočeský a Jihomoravský kraj.

"Poslední statistiky potvrzují, že v regionech je velký zájem o naše nové programy Internet Expres Doma," říká Petr Matějovský, produkt manažer pro ADSL Českého Telecomu a dodává, že počet uživatelů vysokorychlostního internetu v regionech se od začátku roku téměř zdvojnásobil. "Vysoké tempo růstu očekáváme i v budoucnu, i díky dalším atraktivním službám, jako je například nedávno spuštěný Expres Klik," předpokládá Matějovský.

Podíl instalovaných přípojek ADSL v jednotlivých krajích ČR na celkovém počtu k 31. 7. 2005

Jihočeský - 5,00 %
Jihomoravský - 9,80 %
Karlovarský - 2,71 %
Královéhradecký - 3,91 %
Liberecký - 4,40 %
Moravskoslezský - 10,69 %
Olomoucký - 4,73 %
Pardubický - 2,74 %
Plzeňský - 4,10 %
Praha - 28,70 %
Středočeský - 9,94 %
Ústecký - 5,76 %
Vysočina - 3,01 %
Zlínský - 4,50 %

Vysokorychlostní internet prostřednictvím pevné linky již využívá 180 tisíc zákazníků. Služby Internet Expres jsou k dnešnímu dni dostupné v 1121 lokalitách v celé České republice, což znamená více než 90 % všech telefonních linek. Od počátku roku se zvýšil počet lokalit pokrytých vysokorychlostním internetem o 31 %.

Podle průzkumu provedeného Českým Telecomem si noví zákazníci pořizují služby Internet Expres především díky možnosti připojení k internetu po 24 hodin denně (74 %) a také faktu, že za přístup k internetu platí jenom měsíční poplatek (41 %). Nejčastěji používají noví zákazníci služby Internet Expres k hledání informací (80 %) a posílání e-mailů (82 %). Hodně nových zákazníků využívá i elektronické bankovnictví (42 %).

Službu Internet Expres si mohou zákazníci objednat online na stránkách www.internetexpres.cz, kde si také mohou ověřit dostupnost služeb na svém telefonním čísle. Toto ověření je možné také prostřednictvím SMS. Dále je možné si službu objednat na bezplatné telefonní lince 800 123 456, v prodejnách TELEPOINT, TELEPOINT Partner, Eurotel a v sítích hypermarketů. Při zakoupení samoinstalačního balíčku a současném zřízení služby Internet Expres Doma získá zákazník zdarma možnost poslat 200 SMS z pevné linky.

Český Telecom

Článek ze dne 2. srpna 2005 - úterý