logo itpoint.cz

Oskar spouští novou službu M-Platba

Prostřednictvím M-Platby je možné realizovat platby za netelekomunikační služby přes mobilní telefon na principu Premium SMS. Jde v zásadě o služby, které zákazník přímo nevyužívá na svém mobilu, ale například na internetu a mobilem pouze provede platbu.

Ve spolupráci se svými partnery spouští Oskar novou službu M-Platba - zprostředkovaný prodej. Jejím prostřednictvím je možné realizovat platby za netelekomunikační služby přes mobilní telefon na principu Premium SMS. Jde v zásadě o služby, které zákazník přímo nevyužívá na svém mobilu, ale například na internetu a mobilem pouze provede platbu.

Jako příklad lze uvést prodej přístupu pomocí Premium SMS na uzamčené články ekonomického zpravodajského serveru Hospodářských novin www.iHNed.cz, které jsou součástí placených on-line archívů. Návštěvníci tohoto serveru si pak mohou rychle přečíst jakýkoliv článek z archivu Hospodářských novin, Obchodního věstníku, týdeníku Ekonom či jiných odborných titulů vydavatelství Economia. Zákazník odesláním SMS ve tvaru IHNED_kód článku na číslo 9041110 získá odpovědní SMS s heslem, které použije jako klíče pro vstup na uzamčené stránky. Cena jednoho vyžádaného hesla je 10 Kč včetně DPH. Službu provozuje a Oskarovým zákazníkům zpřístupnila společnost Advanced Telecom Services Praha s.r.o.

Dalším příkladem je tahák současné doby - akce s názvem "Navýšení kapacity osobní e-mailové schránky na 1 GB MB", která probíhá v současnosti na www.seznam.cz. Zákazník, který má zájem  o navýšení kapacity své schránky až na 1 GB MB, si klikne na možnost tohoto navýšení ve své schránce na internetu. Dostane vygenerovaný unikátní kód, který zašle prostřednictvím Premium SMS ve tvaru Email_vygenerovaný kód na číslo 9040903. Tímto potvrzením mu systém automaticky navýší schránku na výše zmiňovanou kapacitu. Služba je uživatelsky velmi pohodlná, zákazník za ni zaplatí 3 Kč vč. DPH. Tuto aplikaci zprovoznila pro zákazníky Oskara společnost ComGate a.s.

"Služba M-Platba - zprostředkovaný prodej má velký potenciál do budoucna. Lze očekávat, že aplikace na tomto principu budou mít mnohem širší využití v oblasti prodeje služeb a produktů," říká Petr Šindler, tiskový mluvčí Oskara.

Služba M-Platba doposud umožňovala platbu za Oskarovy služby - dobít Oskartu, zaplatit fakturu  a nebo provést platbu předem za Oskarovy služby, případně navýšit Volací jistinu kdykoli a kdekoli pomocí mobilního telefonu a karty SIM Plus.

Oskar

Článek ze dne 8. února 2005 - úterý