logo itpoint.cz

Pasivní detekční systém ke zvýšení veřejné bezpečnosti

Společnost Brijot Imaging Systems představuje detekční systém Brijot Imaging Systems Weapons Detection System - první pasivní bezpečnostní kamerový systém na světě. Jedná se o skrytý kamerový systém pro odhalování zbraní v reálném čase, který využívá senzorové technologie milimetrových vln vyvinuté společností Lockheed Martin. Společnost Brijot je držitelem výhradní licence na využívání této technologie pro komerční účely.

Společnost Brijot Imaging Systems, Inc. představuje detekční systém Brijot Imaging Systems Weapons Detection System (BIS-WDS (TM) Prime) - první pasivní bezpečnostní kamerový systém na světě.

Jedná se o skrytý kamerový systém pro odhalování zbraní v reálném čase, který využívá senzorové technologie milimetrových vln vyvinuté společností Lockheed Martin. Společnost Brijot je držitelem výhradní licence na využívání této technologie pro komerční účely.

Tento nový kamerový systém bude odhalovat zbraně, nože nebo bomby, a to kovové, plastické nebo kombinované. Skládá se z milimetrového fotopřístroje kombinovaného s videokamerou a speciálním algoritmickým softwarem, který může být propojen s dalšími podobnými bezpečnostními zařízeními jako jsou dveřní vstupní systémy, video - sledovací systémy a kompletní monitorovací bezpečnostní sítě.

Výstup je znázorněn v reálném čase a eliminuje tak narušení soukromí. Systémy umožňují vizuální zobrazení míst na osobě, kde jsou zbraně či podezřelé předměty ukryty, mají elektronický alarm a umožňují identifikací až 50 typů hrozeb současně.

Tento kamerový systém je zcela pasivní, což znamená, že nevydává žádné škodlivé paprsky, a jeho objektiv má dosah až do vzdálenosti 45 stop. Bezpečnostní systém BIS-WDS Prime je právě uváděn na trh. S tímto systémem odpadá potřeba osoby, která by stále sledovala obrazovky a podílela se na bezpečnostním monitorování.

Systém je "vždy v akci", monitoruje všechny osoby ve svém dosahu a následně provádí analýzy. Systém BIS-WDS Prime bude poprvé představen veřejnosti na Mezinárodní bezpečnostní konferenci West, která se uskuteční ve dnech 6. - 8. dubna 2005 v Las Vegas, v Nevadě.

Maloobchodní cena tohoto systému je výrobcem určena na 60 000 amerických dolarů. Čtyřhvězdičkový generál Barry McCaffrey, který spolupracuje se společností Brijot Imaging Systems, Inc., jako poradce. Říká : "Je skvělé, že první skutečná podpora ochrany osob před nebezpečnými zbraněmi, přichází právě z naší země. Tento systém podpoří naši národní strategii, v rámci které se snažíme učinit svět bezpečnějším místem pro život. Jsem velmi potěšen, že společnost Brijot přináší do světových komerčních a soukromých oblastí naše přední technologie a pokrokové výrobky."

Po svém odchodu do penze byl generál McCaffrey jmenován čtyřhvězdičkovým generálem armády USA. Během vojenské akce Pouštní bouře sloužil u 24. divize mechanizované pěchoty. Poté byl povýšen na generálporučíka a jako předseda Výboru náčelníků štábů ozbrojených sil působil jako hlavní poradce ministra zahraničí USA, Colina Powella. Pentagon, Kongres a média se pravidelně na generála McCaffreye obracejí s otázkami týkajícími se bezpečnostních poměrů, výhružných analýz, mezinárodního pašování drog nebo mezinárodních vztahů. Generál McCaffrey je také uznávaný profesor v oblasti národní bezpečnosti, který na vojenské akademii ve West Pointu přednáší o aktuálních trendech a rozvoji v bezpečnostní oblasti.

Brian Andrew, prezident a generální ředitel společnosti Brijot Imaging Systems, Inc., říká : "Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s partnery jako je společnost Lockheed Martin, která dodává technologie, a s generálem McCaffrey, který nám poskytuje své průmyslové a bezpečnostní znalosti. Spolupráce s těmito silnými partnery přispívá našemu týmu k rozvoji a výrobě výrobků pro komerční sektor, které přináší světu příležitost učinit prostředí, ve kterém žijeme, mnohem bezpečnější."

Součástí systému BIS-WDS(TM) Prime, který využívá technologie milimetrových vlna, je měřič záření, který snímá milimetrové vlny, jež vyzařují dané objekty. Zobrazování milimetrových vln je také známo jako záření černého tělesa, kdy je využívána intenzita záření a schopnost odrážení. Vše ve vesmíru vydává záření v podobě milimetrových vln, ať živé či anorganické, přírodní nebo umělé materiály. Systém tyto milimetrové vlny díky propracovanému algoritmickému programu zaznamenává. Tyto záznamy pak vyhodnocuje ve své databázi známých zbraní, nožů a útočných zbraní.

Ty mohou být vyrobeny z materiálů jako jsou kovy, plasty, kombinované materiály či keramika. Jestliže systém identifikuje zbraň, nůž nebo útočnou zbraň, znázorní na displeji varovnou hlášku. Pokud zobrazený předmět je zbraní, která není v databázi systému, ale je podobné velikosti či mikrovlnného znázornění, systém na displeji rovněž znázorní příslušnou hlášku o zjištěném nebezpečí.

Tyto hlášky se zobrazují v reálném čase, během 3 - 10 sekund nebo i během kratší doby, s přesným video popisem osoby a místa, kde je identifikovaný předmět umístěn.

Pro efektivnější pasivní znázornění rozdílů z milimetrových vln, bez ozařování osob a stejně tak i pro funkčnost domácích a venkovních systémů, musela společnost Brijot vyvinout snímače s dosud nevídaným stupněm citlivosti. Díky tomu se firmě Brijot daří dosáhnout celkového rozlišení systému 1° K (Kelvin), což umožňuje rozlišování zobrazení z milimetrových vln.

Demonstrační video si můžete prohlédnout ZDE.

Brijot Imaging Systems

Článek ze dne 21. března 2005 - pondělí