logo itpoint.cz

Počet zákazníků služeb Expres překročil hranici 130 000

Český Telecom v současné době registruje přes 100 000 uživatelů vysokorychlostního internetu přes telefonní linku a potvrdil cíl vytýčený v polovině roku. Hranici 30 000 uživatelů překročil počet aktivací služby pro neomezený vysokorychlostní mobilní přístup na internet Eurotel Data Expres.

Již více než 130 000 zákazníků využívá některý z vysokorychlostních přístupů na internet, které poskytuje Český Telecom a jeho dceřiná společnost Eurotel Praha. Český Telecom v současné době registruje přes 100 000 uživatelů vysokorychlostního internetu přes telefonní linku a potvrdil cíl vytýčený v polovině roku. Hranici 30 000 uživatelů překročil počet aktivací služby pro neomezený vysokorychlostní mobilní přístup na internet Eurotel Data Expres.

"Během pouhých dvanácti měsíců jsme se v souladu s našimi deklarovanými cíli stali jedničkou v širokopásmovém připojení na českém trhu. Na rozdíl od ostatních zemí ve středoevropském regionu jsme i bez státní podpory docílili koncem roku čtvrtý nejvyšší růst počtu vysokorychlostních přípojek k internetu na světě," uvedl Gabriel Berdár, předseda představenstva a generální ředitel Českého Telecomu. "I díky vzájemné spolupráci s Eurotelem chceme i nadále zůstat jedničkou na trhu, udržet tempo růstu v dalším období a umožnit tak zvýšení počítačové gramotnosti ve společnosti," doplnil Gabriel Berdár.

Internet Expres je dostupný přibližně pro 3 000 000 telefonních linek což představuje zhruba 88 % zákazníků společnosti. Za poslední rok tak vzrostlo potenciální pokrytí vysokorychlostním internetem na dvojnásobek. V průběhu minulého roku stoupl také počet zákazníků, kteří využívají vysokorychlostní internet prostřednictvím pevné linky o 525 % z původních 16 000 až na současných 100 000.

Stotisícému uživateli vysokorychlostního internetu přes telefonní linku byla služba zprovozněna 30.12. 2004 ve 14:37. Šťastným 100 000 připojeným klientem se stala zákaznice z České Lípy, která si vybrala vánoční nabídku Internet Expres 512/128 kbps pro domácí použití. Český Telecom jí jako prémii přidal příjemné překvapení v podobě bezplatného ročního připojení prostřednictvím služby Internet Expres a měsíc bezplatného využívání služeb prvního středoevropského filmového a hudebního portálu StarZone.cz, který nabízí jako jediný v České republice legální stahování filmů a hudby.

Možnost zřízení Internetu Expres na konkrétním telefonním čísle si lze jednoduše ověřit prostřednictvím průběžně aktualizované internetové aplikace, nebo přes SMS.

Výhodou služby Eurotel Data Expres je, že pokrytí potřebným radiovým signálem představuje v tento okamžik 139 měst a stovky vesnic, celkově se blíží 80 % populace v České republice a bude dále rozšiřováno. Celkově je nyní v provozu 224 CDMA základnových stanic.

Pokrytí může zákazník zjistit na www.eurotel.cz, na prodejních místech Eurotel nebo zákaznických infolinkách.

Český Telecom

Článek ze dne 5. ledna 2005 - středa