logo itpoint.cz

Počet zákazníků Telenor Networks přesáhl 5000

Společnost Telenor Networks, největší alternativní poskytovatel xDSL, ztrojnásobil od letošního dubna počet přípojek a posílil tak své postavení na trhu.

"62 % zákazníků preferuje připojení o kapacitě 1Mbit/s, ale s potěšením můžeme konstatovat, že roste podíl přípojek ve prospěch 4Mbitového připojení," komentuje vývoj na trhu s vysokorychlostním internetem Richard Daubner, generální ředitel společnosti Telenor Networks. "ADSL připojení o kapacitě 4Mb již tvoří plných 20 % všech připojení xDSL by Telenor, což je významný ukazatel směru dalšího vývoje na trhu," dodává Daubner.

Největší zájem o produkt xDSL by Telenor je již tradičně ve velkých městech, například Praze, Brně a Ostravě. "Obyvatelé v dalších lokalitách v pokrytí xDSL by Telenor postupně objevují kouzlo opravdu rychlého připojení za rozumnou cenu a proto očekáváme, že se bude jejich procentuální podíl na celkovém zakaznickém portfoliu společnosti i nadále zvyšovat," uvedl Daubner. Mezi další místa s nabídkou služeb xDSL by Telenor patří například Plzeň, České Budějovice, Liberec, Hradec Králové či Pardubice.

Článek ze dne 30. listopadu 2005 - středa