logo itpoint.cz

Počet zákazníků vysokorychlostního mobilního přístupu k internetu společnosti Eurotel překročil hranici 50 tisíc

Počet zákazníků, kteří využívají vysokorychlostní mobilní přístup k internetu prostřednictvím technologie CDMA2000 1xEV-DO již překročil hranici 50 tisíc. Díky 4 novým CDMA základnovým stanicím uvedeným do provozu v červenci se tak zároveň rozšířilo pokrytí a kapacita sítě; společnost Eurotel tak opět potvrdila svůj závazek poskytovat kvalitní internetové připojení všem zákazníkům.

Počet zákazníků, kteří využívají vysokorychlostní mobilní přístup k internetu prostřednictvím technologie CDMA2000 1xEV-DO již překročil hranici 50 tisíc. Díky 4 novým CDMA základnovým stanicím uvedeným do provozu v červenci se tak zároveň rozšířilo pokrytí a kapacita sítě; společnost Eurotel tak opět potvrdila svůj závazek poskytovat kvalitní internetové připojení všem zákazníkům. Díky uvedení služby "Eurotel Internet" mají zároveň od letošního dubna možnost volby z nejširšího portfolia různých přístupových rychlostí k Internetu a cenových plánů nabízených v současné době v České republice.

"S potěšením sledujeme trvající a rychlý nárůst počtu zákazníků, kteří v rámci služby "Eurotel Internet" objevují komplexní nabídku přístupu k internetu a e-mailu představenou společností Eurotel v dubnu letošního roku," uvedl Andrei Torriani, výkonný ředitel pro marketing společnosti Eurotel Praha spol. s r.o. "Rychlý růst naší sítě CDMA2000 1xEV-DO demonstruje, že si zákazníci snadněji než kdykoliv předtím vybírají z nabízených internetových služeb, aniž by se museli intenzivně zabývat i technologií. Portfolio služeb zahrnující Internet Mobil, Internet Doma, Internet Pro a Internet Kombi dnes představuje nejúplnější nabídku na českém trhu a nabízí služby, ze kterých si vybere každý dle místa připojení, rychlosti a svých finančních možností", dodává.

Oblasti rozšíření sítě na bázi technologie CDMA2000 1xEV-DO byly zvoleny na základě odborného vyhodnocení dosavadního provozu v síti a lokalit, ve kterých jsme zaznamenali rostoucí zájem o Internetové služby. Ke zvýšení pokrytí a kapacity došlo v Plzni, Hlinsku, Chotěboři a Bystřici pod Pernštejnem. Síť CDMA2000 1xEV-DO společnosti Eurotel byla do komerčního provozu uvedena v srpnu 2004, v současné době poskytuje díky 266 základnovým stanicím pokrytí 80 % populace po celé České republiky vysokorychlostní bezdrátovou konektivitou.

Eurotel

Článek ze dne 26. července 2005 - úterý