logo itpoint.cz

Polycom a Microsoft - další výsledky spolupráce

Americká společnost Polycom Inc., nejvýznamnější světový výrobce videokonferenčních zařízení, ohlásila, že vstupuje do druhé fáze dlouhodobé spolupráce s předním tvůrcem software, americkou firmou Microsoft Corp. Cílem spolupráce je zvýšit kvalitu komunikačních zařízení, aplikací a služeb tak, aby zákazníci - bez ohledu na místo, kde se nacházejí, a typ volání - mohli dokonale sdílet informace v reálném čase.

Americká společnost Polycom Inc., nejvýznamnější světový výrobce videokonferenčních zařízení, ohlásila, že vstupuje do druhé fáze dlouhodobé spolupráce s předním tvůrcem software, americkou firmou Microsoft Corp.

Cílem spolupráce je zvýšit kvalitu komunikačních zařízení, aplikací a služeb tak, aby zákazníci - bez ohledu na místo, kde se nacházejí, a typ volání - mohli dokonale sdílet informace v reálném čase. Spolupráce se týká přenosu hlasu, obrazu, instantních zpráv a dat.

V první etapě spolupráce již Polycom své produkty rozšířil o kompatibilitu s Microsoft Office Live Communication Server a Microsoft Messenger Clientem.

Nyní Polycom přidává podporu pro poslední verze těchto produktů Microsoftu a dále pro konferenční službu Microsoft Office Live Meeting Web a také pro Microsoft Office Comunnicator 2005, což je nový klient pro práci s Live Communications Server 2005. Tato nová řešení budou dostupná asi během 75 dnů.

Pro poskytovatele služeb oznámil Polycom integraci svých audio konferečních mostů ReadiVoice s Live Meeting, což usnadní doručování zvuku na videokonferencích a dá koncovým uživatelům Live Meeting plnou kontrolu nad zvukem. Přes rozšířené uživatelské prostředí Live Meeting budou koncoví uživatelé schopni několika kliknutími myši vytvořit konferenci, nebo se k ní připojit, kontrolovat a sledovat její audio.

Americká společnost Polycom patří mezi největší světové poskytovatele komunikačních řešení. Její podíl na světovém trhu videokonferencí činí asi 50 procent.

Autorizovaným distributorem zařízení Polycom je v ČR pražská firma Gesto Communications. Dodala několik set jejích výrobků řadě organizací, včetně státních úřadů, významných průmyslových organizací a finančních ústavů.

Gesto Communications

Článek ze dne 6. dubna 2005 - středa