logo itpoint.cz

Polycom nabízí videokonference s vysokým rozlišením obrazu

Americká společnost Polycom nabízí první rozšiřovatelné vysoko-výkonnostní bridge (MCU) pro videokonference s vysokým rozlišením obrazu. Její zařízení MGC Video Bridge, které je nejrozšířenější řadou videokonferenčních MCU na světě, přitom dokáže podporovat až 90 současně probíhajících videokonferencí.

Polycom, který patří k nejvýznamnějším světovým poskytovatelům komunikačních řešení, zároveň oznámil, že zdokonalí i videokonferenční zařízení VSX 8000 tak, aby splňovala standard HD (high definition). V České republice tato zařízení prodává pražská společnost Gesto Communications, která je autorizovaným distributorem Polycomu.

Náskok před konkurencí Polycomu zajistil nový software pro MGC (verze 7.02). Díky tomu se uživatelé mohou připojit až na 90 současně probíhajících HD volání přes jeden MGC-100 bridge. Tato podpora je již dostupná i pro současné uživatele těchto zařízení - prostřednictvím jednoduchého upgrade software přes servisní službu (není tedy nutné si kvůli podpoře HD pořizovat další multipoint konferenční jednotku).

"MGC bridge zůstávají nejlepšími na trhu," řekl Phil Keenan, viceprezident a generální ředitel síťových systémů v Polycomu. "Žádný jiný bridge není tak zabezpečený, nezvládá využít více zařízení pro jeden hovor a nepodporuje i přenosy s vysokým rozlišením jako MGC."

Bridge MGC jsou nejflexibilnější platforma - podporují rozlišení CIF, SD a half SD (SD - Standard Definition) a nyní i HD (1280 x 720 pixelů při 30 snímcích za sekundu) na tom samém mostu.

Video s vysokým rozlišením nabízí neuvěřitelně ostrý a čistý obraz a tím také skutečný pocit rozhovoru tváří v tvář bez ohledu na vzdálenost. Dnes Polycom VSX systémy mohou doručit kvalitu srovnatelnou s televizní při 30 snímcích za sekundu a 60 polích prokládaného videa (při NTSC standardu) - toto známe jako Polycom ProMotion video. "Televizní" kvalita je dostupná i na nízkých rychlostech jako 384 Kb/s, což je dnes považováno za luxusní maximum. HD video standard však vyžaduje mininimálně 1 Mb/s nebo vyšší. Jak stále více firem zavádí display podporující HD standard, Polycom očekává, že rychlost 1 Mb/s bude velmi rychle přístupná za přijatelnou cenu.

Přechod současných uživatelů přístrojů VSX 8000 na HD standard bude snadný a levný. VSX 8000 upgrade bude obsahovat veškerý nezbytný hardware, software, kabeláž a instrukce. Technologie bude standardizovaná a bude tak spolupracovat i s jinými stanicemi podporujícími HD.

Ed Ellet, viceprezident a generální ředitel videokomunikací v Polycomu k tomu uvedl: "VSX 8000 je nejvýkonnější videokonferenční platforma Polycomu a nabízí nejlepší kvalitu obrazu při videokonferencích, jaká je na trhu dostupná. Očekáváme, že právě zákazníci používající VSX 8000 budou mezi prvními, kteří přestoupí na HD standard."

Gesto Communications českým zákazníkům dodalo již více než 400 videokonferenčních zařízení Polycom. Nabízí širokou škálu řešení od malých zařízení pro jednoho až dva uživatele, přes kompaktní videokonferenční zařízení pro menší místnosti s malým počtem konferujících lidí až po velké skupinové systémy, které jsou určeny pro sály s větším počtem účastníků videokonference.

Článek ze dne 1. listopadu 2005 - úterý