logo itpoint.cz

Polycom QSX - sdílení obrazu v rámci audiokonference

Společnost CNC uvádí na trh zařízení Polycom QSX, které lze připojit k libovolnému audiokonferenčnímu telefonu z rodiny Polycom SoundStation a vedle hlasu tak souběžně přenášet i podklady k jednání. Po zahájení klasické audiokonference přes Polycom SoundStation lze připojit k QSX zařízení přes VGA kabel počítač nebo dokumentační kameru a stiskem tlačítka zpřístupnit vstupní obraz ostatním účastníkům konference.

Společnost CNC uvádí na trh zařízení Polycom QSX, které lze připojit k libovolnému audiokonferenčnímu telefonu z rodiny Polycom SoundStation a vedle hlasu tak souběžně přenášet i podklady k jednání.

Společnost CNC, systémový integrátor v oblasti týmové spolupráce na dálku, uvádí na český trh zařízení Polycom QSX, které umožňuje v rámci audiokonference souběžně s hlasem přenášet také obraz ve vysokém rozlišení. Polycom QSX lze připojit k libovolnému audiokonferenčnímu telefonu z produktové řady Polycom SoundStation - od původního modelu SoundStation až po širokopásmý SoundStation VTX 1000. Po zahájení klasické audiokonference přes Polycom SoundStation lze připojit k QSX zařízení přes VGA kabel počítač nebo dokumentační kameru a stiskem tlačítka zpřístupnit vstupní obraz ostatním účastníkům konference.

V rámci jedné QSX konference může na dálku spolupracovat až patnáct účastníků - pět aktivních, kteří používají zařízení Polycom QSX a zároveň dalších deset, kteří můžou sledovat obraz prostřednictvím standardního webového prohlížeče. Bezpečnost přenosu mezi dvěma QSX zařízeními je zajištěna díky AES (Advanced Encryption Standard) šifrování. Účastníci, kteří přistupují přes běžný webový prohlížeč, jsou autorizováni na základě uživatelského jména a hesla. Obraz o rozlišení 1024 x 768 (XGA) bodů je přenášen po IP lince přes protokol H.323 a je zobrazován s frekvencí pět snímků za sekundu.

 Polycom QSX "Většinu audiokonferencí může výrazně zefektivnit, pokud mají účastníci možnost navzájem sdílet podklady k jednání. Právě zařízení Polycom QSX poskytuje elegantní způsob, jak jednoduše přidat ke klasické audiokonferenci také vizuální rozměr. Za velkou výhodu považuji, že obraz, který díky Polycom QSX prezentuje jeden z účastníků, mohou ostatní sdílet i za pomoci standardního webového prohlížeče," uvedl Patrick Korž, technický ředitel společnosti CNC Praha.

Zařízení Polycom QSX je třeba napoprvé jednorázově instalovat, typická instalace zabere méně než půl hodiny. Při dalším použití stačí již jen připojit počítač, případně kameru. QSX zařízení je propojeno s audiokonferenčním telefonem a zároveň je připojeno k IP síti. Obraz vstupuje do QSX z počítače nebo dokumentační kamery přes VGA konektor, výstup na projektor nebo obrazovku počítače je také přes VGA konektor. Základní jednotka QSX zařízení bývá typicky připevněna ke spodní části stolu nebo na stěnu.

Společnost CNC nabízí zařízení Polycom QSX v ceně od 39 995 Kč bez DPH.

CNC

Článek ze dne 24. května 2005 - úterý