logo itpoint.cz

Polycom vylepšuje kvalitu telefonování po internetu

Americká společnost Polycom propojuje konferenční telefony s PC, a vylepšuje tak kvalitu internetového volání. Umožňuje to její nová sada pro telefonování po internetu Computer Calling Kit, která nabízí mimořádnou zvukovou kvalitu, čistotu záznamu a možnost telefonování hands-free.

Telefonování po internetu se ve světě rychle rozšiřuje. Například program Skype používá přes 53 milionů uživatelů pro internetové volání zdarma. Téměř třicet procent z toho probíhá ve firemním prostředí.

Internetovou telefonii rozvíjejí telekomunikační operátoři (poplatky jsou nižší než u klasické telefonie), softwarové a IT firmy, včetně Microsoftu, Google a Yahoo!. Polycom, který patří k nejvýznamnějším poskytovatelům komunikačních řešení, se zaměřil i na toto odvětví.

Nová sada je doplňkem k videokonferenčním zařízením Polycomu SoundStation2 a SoundStation2W. Rozšiřuje tak jejich využití - přístroje je možné použít na klasických analogových telefonních sítích, mobilních sítích a nyní i při telefonování po internetu.

Sada například výrazně usnadní telefonování v místnosti, kde se konference účastní více osob. Sada umožňuje, aby uživatel použil SoundStation2 a SoundStation2W (bezdrátová verze) jako mikrofon a reproduktor pro síťové telefonní služby od Skype, Microsoftu, Google nebo Yahoo! pro softphone. Využit může být také pro aplikaci Polycom PVX Desktop Video.

Sada obsahuje kabel, kterým se propojí počítač se SoundStation2 nebo SoundStation2W. Poté stačí vytočit číslo v programu internetového volání, softphonu nebo programu PVX. Konferenční telefon od Polycomu slouží jako mikrofon a reproduktor zároveň a nabízí bohatší zážitek díky vysoké kvalitě záznamu. Není zapotřebí speciální software. Spojení může být uskutečněno s jakýmkoli počítačem se standardními vstupy a výstupy. Sada je podporována různými operačními systémy, včetně Windows, Mac a Linux.

Od konce roku 2005 bude přikládána k SoundStation2 EX telefonům.

Sadu Computer Calling Kit bude v České republice prodávat pražská společnost Gesto Communications, autorizovaný distributor Polycomu. Gesto Communications dodalo českým zákazníkům více než 500 videokonferenčních zařízení Polycom. Nabízí širokou škálu řešení od malých zařízení pro jednoho až dva uživatele, přes videokonferenční zařízení pro menší místnosti až po velké systémy pro sály s větším počtem účastníků videokonference.

Článek ze dne 22. listopadu 2005 - úterý