logo itpoint.cz

Portugalský teleoperátor svěřuje provoz své sítě společnosti Siemens

Portugalská společnost ONI Telecom uzavřela se společností Siemens smlouvu o outsourcingu na provoz své vnitrostátní telefonní sítě. ONI je největší z nových operátorů pevných sítí, kteří vstoupili na portugalský telekomunikační trh po jeho liberalizaci v roce 2000. Na základě tříletého kontraktu budou i zaměstnanci firmy ONI převedeni pod firmu Siemens. Siemens bude zajišťovat provoz transportní sítě, sestávající jak z komponent pro optický přenos a rádiové spojení point-to-point, tak z lokálních přístupových sítí typu FITL, xDSL a FWA.

Portugalská společnost ONI Telecom uzavřela se společností Siemens smlouvu o outsourcingu na provoz své vnitrostátní telefonní sítě. ONI je největší z nových operátorů pevných sítí, kteří vstoupili na portugalský telekomunikační trh po jeho liberalizaci v roce 2000. Na základě tříletého kontraktu budou i zaměstnanci firmy ONI převedeni pod firmu Siemens. Siemens bude zajišťovat provoz transportní sítě, sestávající jak z komponent pro optický přenos a rádiové spojení point-to-point, tak z lokálních přístupových sítí typu FITL (fiber-in-the-loop), xDSL a FWA (Fixed Wireless Access). Siemens bude navíc zodpovědný i za údržbu sítě a nepřetržitý provoz telekomunikační infrastruktury.

"Rozsáhlé lokální zkušenosti společnosti Siemens v těchto oblastech nám umožní zachovat maximální kvalitu služeb a zároveň těžit z výhod, které přináší větší objem a rozsah provozu. Hladký průběh převádění služeb zcela potvrzuje má očekávání," uvedl Xavier Rodriguez Martin, technický ředitel ONI Telecom.

"ONI Telecom zvolil Siemens jako strategického partnera na základě našich vyjímečných znalostí a zkušeností v oblasti provozu sítí složených z komponent od různých dodavatelů," dodal Daniel-Rui Felicio, prezident pro pevné sítě firmy Siemens. "Velmi nás těší, že se zákazník rozhodl převést celý provoz své komplexní sítě do našich rukou, a jsme připraveni maximálně splnit jeho očekávání."

Siemens

Článek ze dne 26. května 2005 - čtvrtek