logo itpoint.cz

Představení předsedy představenstava a generálního ředitele Telefónica

César Alierta Izuel působí ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele skupiny Telefónica od 26. července 2000. Narodil se 5. května 1945. Absolvoval studium práv na Univerzitě v Zaragoze (Španělsko) a v roce 1970 získal na Columbijské univerzitě v New Yorku titul MBA.

 César Alierta Izuel César Alierta Izuel působí ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele skupiny Telefónica od 26. července 2000.

Narodil se 5. května 1945. Absolvoval studium práv na Univerzitě v Zaragoze (Španělsko) a v roce 1970 získal na Columbijské univerzitě v New Yorku titul MBA.

V letech 1970 až 1985 vykonával funkci generálního ředitele pro oblast kapitálových trhů v Banco Urquijo de Madrid.

Založil a vedl burzovní makléřskou společnost Beta Capital. Od roku 1991 předsedal Španělskému institutu finančních analytiků (Instituto Espanol de Analistas Financieros) a zároveň byl členem představenstva a stálé komise madridské burzy.

10. června 1996 byl jmenován předsedou představenstva španělské tabákové společnosti Tabacalera, S.A., která později fúzovala s francouzskou společností Seita a vytvořila tak přední společnost na evropském tabákovém a distribučním trhu.

29. ledna 1997 se César Alierta stal členem představenstva společnosti Telefónica, S.A. Přibližně v téže době byl jmenován i členem představenstva dceřiné společnosti Telefónica Internacional, která spravuje aktiva společnosti v zahraničí, a dceřiné společnosti Terra, zaměřené na internet.

Působil rovněž jako člen představenstva španělské pojišťovny Plus Ultra a španělské letecké společnosti Iberia.

 www.telefonica.es
Telefónica

Článek ze dne 13. dubna 2005 - středa