logo itpoint.cz

Prestižní cena pro NetCentrex za nejlepší produkt roku v oblasti systémů VoIP a síťové infrastruktury

Společnost NetCentrex, přední světový poskytovatel řešení a služeb pro hlasové, datové a video komunikační sítě, oznámila, že její řešení IPlay3 získalo prestižní cenu Frost & Sullivan za nejlepší produkt roku 2005 v oblasti systémů pro přenos hlasu přes internet (VoIP) a síťové infrastruktury. Cena za nejlepší produkt roku je firmou Frost & Sullivan každoročně udělována společnosti, která nabízí nejlepší produkty a technologie v komunikačních službách.

Společnost NetCentrex, přední světový poskytovatel řešení a služeb pro hlasové, datové a video komunikační sítě, oznámila, že její řešení IPlay3 získalo prestižní cenu Frost & Sullivan za nejlepší produkt roku 2005 v oblasti systémů pro přenos hlasu přes internet (VoIP) a síťové infrastruktury.

Ocenění tohoto produktu je důkazem jeho jedinečné architektury, která podporuje všechny tři významné komunikační kanály (hlas - data - video).

IPlay3 je konsorcium, jehož cílem je nabízet nejlepší řešení na podporu komunikace prostřednictvím všech tří kanálů. Toto konsorcium se skládá z firem NetCentrex - předního poskytovatele řešení a služeb pro datové, hlasové a video komunikační sítě, Envivio - předního poskytovatele řešení pro platformy MPEG-4 a H.264 a ze společnosti Highdeal - předního poskytovatele fakturačních a správcovských systémů pro komunikační sítě.

Řešení IPlay3 nabízí kompletní, integrovaný, flexibilní a cenově výhodný systém, který obsahuje aplikace pro správu moderních platforem VoIP, IP-TV, IP-VOD a BSS/OSS a umožňuje tak poskytovatelům služeb nabízet svým zákazníkům ty nejlepší služby v oblasti internetových přenosů hlasu, dat a videa, prostřednictvím vysokorychlostní internetové komunikace.

Jon Arnold, vedoucí programu VoIP u firmy Frost & Sullivan, řekl : "Na základě našich průzkumů neexistuje žádný konkurenční produkt, který by spojoval všechny základní komunikační sítě do jedné jediné aplikace. Proto se domníváme, že tento produkt poskytuje firmě NetCentrex významnou konkurenční výhodu, především na trhu VoIP."

Řešení IPlay3 je základním kamenem nabídky firmy NetCentrex - jedná se o otevřený a flexibilní systém IP vhodný pro poskytovatele všech typů služeb. Telekomunikačním operátorům systém umožňuje nabízet videokomunikační služby, provozovatelům kabelových sítí naopak poskytování hlasových a datových komunikačních služeb a provozovatelům optických sítí (FTTH) nabízí jednotnou platformu, spojující všechny typy komunikačních služeb (hlas - video - data), včetně účtovacího a fakturačního systému.

Alain Fernando-Santana, generální ředitel firmy NetCentrex, řekl : "Získání ceny Frost & Sullivan za nejlepší produkt roku 2005 je pro nás velkou poctou. Toto ocenění je důsledkem naší strategie, na základě které chceme nabízet poskytovatelům služeb komplexní a efektivní řešení podporující všechny typy komunikace."

Cena za nejlepší produkt roku je firmou Frost & Sullivan každoročně udělována společnosti, která nabízí nejlepší produkty a technologie v komunikačních službách. Firma, která ocenění získala v letošním roce prokázala své kvality představením pestré palety nejmodernějších produktů a technologických řešení.

Společnost NetCentrex vyvíjí komunikační sítě nové generace (NGN), včetně řešení pro přenos hlasu a videa, která umožňují telekomunikačním operátorům a provozovatelům vybudování infrastruktury pro poskytování služeb v oblasti hlasové, video a datové komunikace pro veřejný i soukromý sektor. Mezi řešení společnosti NetCentrex patří systémy internetové telefonie IP, videotelefonie, Triple Play, IP Centrex, veřejné komunikační sítě (VPN) pro přenos zvuku a videa, systémy pro kontaktní centra a hlasové a video IVR služby. Všechna řešení od firmy NetCentrex jsou postavena na platformách NetCentrex Softswitch, Media Server a System Management, která představují základní kámen infrastruktury a zajišťují připojení k síti, internetové hlasové služby (IV) a správu systému z jednoho místa. Společnost NetCentrex byla založena v roce 1998 a má přes 40 operátorů a provozy ve více než 25 zemích světa.

NetCentrex

Článek ze dne 19. ledna 2005 - středa