logo itpoint.cz

Prezident Václav Klaus ve 2N

V rámci oficiální prezidentské návštěvy Prahy 12 navštívil 24.10. 2005 pan prezident Václav Klaus sídlo společnosti 2N TELEKOMUNIKACE. Za doprovodu starosty městské části pana Petra Hány a představitelů vedení společnosti 2N se seznámil s historií i perspektivami tohoto předního českého výrobce a exportéra telekomunikační techniky.

V rámci uvedené návštěvy prezident Klaus s chotí navštívil celkem tři firmy, stavbu pražského dálničního okruhu a základní školu se stodvacetiletou historií.

 Prezident Václav Klaus ve 2N Po uvítání ve 2N se prezident účastnil slavnostního otevření nového objektu 2N, kde proběhlo také krátké setkání se zaměstnanci. To zahájil předseda představenstva 2N pan Miroslav Hofman představením nového sídla společnosti, moderní novostavby areálu DVAN, ve které proběhla krátká prezentace společnosti.

Následovala prohlídka výrobního provozu i centra zahraničního obchodu, kde měl pan prezident příležitost pohovořit se zástupci jednotlivých oddělení. Obchodní ředitel nad mapou více než 100 zemí světa, do kterých firma exportuje, vysvětlil, jak se 2N prosazuje na zahraničních trzích. Krátce zmínil také aktuální úspěch na veletrhu v Itálii, kde zaznamenal velký ohlas nový produkt, ústředna Netstar.

Pana prezidenta s chotí zaujaly kromě exportních aktivit i plány společnosti 2N. Podle dnes představených záměrů by výkon firmy měl do roku 2008 vzrůst ze stávajících 370 milionů Kč obratu a 87 milionů Kč zisku před zdaněním na předpokládanou úroveň 1 miliardy Kč obratu.

Prezident se kladně vyjádřil o působení 2N na zahraničních trzích a propagování dobrého jména České republiky v zahraničí. V rozhovoru se starostou Hánou zhodnotili dobré soužití podnikatelských subjektů a městské části.

Miroslav Hofman při této příležitosti uvedl : "Návštěva pana prezidenta je pro nás oceněním naší dlouholeté práce i potvrzením jeho zájmu o úspěch českých firem na světových trzích. Právě toto je jedna z věcí, které považuji za klíčové pro další rozvoj české ekonomiky i budoucnost 2N."

Další fotografie z návštěvy prezidenta ve 2N naleznete ZDE.

Článek ze dne 2. listopadu 2005 - středa