logo itpoint.cz

Projekt Výhody legálních Windows postoupil do druhé fáze

Tento projekt je součástí aktivit společnosti Microsoft v boji proti nelegálnímu software a neustálé snahy pomoci všem zákazníků a partnerů po celém světě, kteří díky padělanému software každoročně utrpí milionové škody. V rámci projektu totiž získají vlastníci legálních verzí Windows, kteří provedou ověření legálnosti svého operačního systému řadu výhod, které pro nelegální uživatele nebudou dostupné.

Microsoft již upozornil české uživatele na zahájení druhé rozšířené fáze projektu "Výhody legálních Windows", o kterém informoval již 26. ledna 2005. Tento projekt je součástí aktivit společnosti Microsoft v boji proti nelegálnímu software a neustálé snahy pomoci všem zákazníků a partnerů po celém světě, kteří díky padělanému software každoročně utrpí milionové škody. V rámci projektu totiž získají vlastníci legálních verzí Windows, kteří provedou ověření legálnosti svého operačního systému řadu výhod, které pro nelegální uživatele nebudou dostupné.

Microsoft představil projekt "Výhody legálních Windows" již v září 2004, a to pro uživatele anglických verzí Windows. V listopadu 2004 byly do pilotní projektu zahrnuty další tři země – Norsko, Česká republika a Čína. Tyto státy reprezentují země s nízkým, středním a vysokým podílem pirátských verzí software. Nyní se od 7. února 2005 pilotní projekt rozšířil o dalších dvacet jazykových verzí Windows a další obsah.

"Je třeba zdůraznit, že kritické bezpečnostní aktualizace budou samozřejmě stále dostupné všem uživatelům, nezávisle na způsobu nabytí software," uvedl Tomáš Koška, ředitel divize Information Worker and Windows Client společnosti Microsoft. "Přístup na Microsoft Download Centrum, kde je k dispozici celá řada doplňkového software a běžných aktualizací, však bude k dispozici pouze pro legální uživatele," dodal Tomáš Koška.

Od 7. února se tedy pilotní projekt "Výhody legálních Windows" rozšiřuje následujícím způsobem

Uživatelé legálních Windows mají možnost získat nové softwarové výhody, mezi které patří :

a dále :

Microsoft nabízí českým uživatelům, kteří mají podezření, že si koupili padělané Windows, možnost získat originální verzi Windows dokonce zcela zdarma. Samozřejmě pokud mohou tento nákup odpovídajícím způsobem doložit. Tato nabídka platí pouze pro padělky, nikoliv pro vědomě zkopírovaný nelegální software.

Uživatel v tomto případě musí předložit následující dokumenty a náležitosti :

Více informací je k dispozici na adrese http://www.microsoft.com/cze/piratstvi

V druhém pololetí roku 2005 Microsoft plánuje uvolnění projektu „Výhody legálních Windows“ celosvětově. Ověření legálnosti systému Windows pak bude povinné pro všechny uživatele Microsoft Download Center a Windows Update a platné pro veškerý obsah. I v této fázi ale budou uživatelé moci veškeré bezpečnostní a kritické aktualizace stahovat.

Microsoft

Článek ze dne 9. února 2005 - středa

I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.
Trápí vás zánět? Co vám může pomoci?
Vyzkoušejte a objednejte si novou verzi oblíbeného 3D modeláře.