logo itpoint.cz

Prudký rozvoj bezdrátové IP telefonie na platformě DECT

V rámci celosvětového setkání partnerů KIRK, které se konalo v Dánsku 28. - 30. září, představila společnost KIRK svá nová komplexní řešení bezdrátové telefonie na platformě DECT. Na vyzrálost a oblíbenost této technologie ukazuje skutečnost, že bezdrátové telefonní systémy společnosti KIRK jsou instalovány již ve více než 38.000 lokalitách po celém světě.

V rámci celosvětového setkání partnerů KIRK, které se konalo v Dánsku 28. - 30. září, představila společnost KIRK svá nová komplexní řešení bezdrátové telefonie na platformě DECT. Na vyzrálost a oblíbenost této technologie ukazuje skutečnost, že bezdrátové telefonní systémy společnosti KIRK jsou instalovány již ve více než 38.000 lokalitách po celém světě. Další prudký rozvoj společnost KIRK směřuje do bezdrátové IP telefonie. Úzká spolupráce se společností Cisco systems umožnila vyvinout tak úspěšné bezdrátové IP řešení, že jeho podíl na realizacích dosáhl 10 % za pouhý jeden rok. Z prezentací partnerů i z diskusí v kuloárech vyplynula vysoká perspektivnost IP řešení na platformě DECT.

Společnost KIRK v současné době nabízí širokou škálu řešení bezdrátové telefonie od malých aplikací pro několik mobilních účastníků až po pokrytí rozsáhlých území s tisíci účastníky. Velkou výhodou je univerzálnost a vysoká ochrana investic. Dané řešení se může pružně přizpůsobovat růstu zákazníka a umožňuje i snadný přechod od klasického analogového připojení na IP verzi. Použitá platforma DECT je v současné době jediná, která umožňuje mobilním VoIP uživatelům garantovat vysokou kvalitu a zabezpečení.

Je to zejména vysoká kvalita zvuku a nepostřehnutelné předávání hovoru (seamless handover) při pohybu mezi přístupovými body. Mobilní telefony KIRK jsou odolné proti prachu a stříkající vodě, nevadí jim pády na zem a spokojí se s nabíjením 1 x týdně. Nezanedbatelnou výhodou je i příznivá cena řešení.

Další informace naleznete ZDE.

Článek ze dne 7. října 2005 - pátek