logo itpoint.cz

Radiové moduly jako platforma pro aplikace

Společnost Siemens přidává do své nabídky produktů nové radiové moduly GPRS pro komunikaci Machine-to-machine (M2M). Nové funkce zahrnují zcela nový čtyřpásmový modul TC65 na bázi technologie Java, který může být použit ve všech sítích GSM.

Společnost Siemens, divize Komunikace, přidává do své nabídky produktů nové radiové moduly GPRS pro komunikaci Machine-to-machine (M2M). Nové funkce zahrnují zcela nový čtyřpásmový modul TC65 na bázi technologie Java, který může být použit ve všech sítích GSM.

Platforma JavaTM Open Software umožňuje řídit zákaznickou aplikaci pomocí komponentů integrovaných do modulu - např. procesoru nebo pamětí. To zajišťuje rychlou a jednoduchou integraci produktu do zákaznických aplikací jako je například bezpečnostní systém.

 TC 63 / TC 65

Další modul, který nabízí standardizované radiové a spojovací možnosti, TC63, je určen zejména pro integraci do jednoduchých aplikací M2M, například pro prodejní automaty. Oba moduly budou uvedeny na trh společností Siemens a jí vybranými prodejci v dubnu 2005.

Podpora technologie Java, kterou nabízí modul TC65, poskytuje vývojářům komplexní hardwarovou a softwarovou platformu pro jednoduché a rychlé vytváření aplikací M2M. Použití integrovaných modulových komponent - výkonný procesor a flash paměť pro software zákazníka - umožňuje systémovým integrátorům snížit materiálové náklady a rychleji uvést své produkty na trh. Moduly na bázi technologie Java zahrnují nejnovější Information Mobile Profile (IMP), verze 2.0, a podporují dálkovou aktualizaci JAVA aplikace prostřednictvím GSM sítě (OTAP = "over the air provisioning") a bezpečný přenos dat prostřednictvím HTTPS a standardu PKI. Modul TC65 je také nabízen v terminálové variantě s robustním pláštěm a všemi standardními rozhraními.

Modul TC65 kombinuje funkci programování technologií Java s funkcemi prvotřídní GSM komunikace, včetně čtyřpásmové technologie, která umožňuje nasazení modulu ve všech světových sítích GSM. Jako zařízení GPRS class 12 (class 12 je momentálně nejvyšší třídou GPRS) nabízí TC65 také integrovaný TCP/IP stack pro služby na bázi IP prostřednictvím spojení GPRS. Všechny tyto funkce jsou nabízeny také bez platformy JavaTM Open Software v levnějším modulu TC63.

Moduly TC65, TC63 a TC65 Terminal nabízejí velké množství rozhraní pro přímou integraci do aplikací M2M, namátkou například I2C bus a SPI bus, USB, sériové rozhraní a A/D a D/A měniče.

Nové produkty jsou vyráběny bez použití olova v souladu se směrnicemi EU, týkajícími se omezení použití rizikových látek v elektrických a elektronických přístrojích (RoHS), a tak již rok před platností relevantních zákonů splňují všechny jejich podmínky.

Siemens

Článek ze dne 17. února 2005 - čtvrtek