logo itpoint.cz

Rodina pevně instalovaných navigačních systémů má nový přírůstek - mobilní telefon

Stačí jednoduše provést jednorázovou aktivaci, která pomocí technologie Bluetooth propojí GPS přijímač ve vašem automobilu s mobilním telefonem. Přijímač určí pomocí satelitních signálů přesnou polohu vozidla během několika sekund. Ani v případě, že přerušíte cestu a zaparkujete v podzemní garáži, nemusí zařízení složitě přepočítávat polohu, neboť paměť přijímače umožňuje v okamžiku znovu určit pozici vozidla.

Společnosti Siemens, divize Komunikace a Siemens VDO Automotive společně vyvinuly kapesní navigační řešení pro mobilní telefony s podporou Java: Siemens Mobile Navigation je ekonomické řešení pro mobilní navigaci - malé, lehké a maximálně přenosné. Díky moderním satelitním a mobilním technologiím, poskytujícím aktuální kartografická data a dopravní informace v reálném čase, se tak z mobilního telefonu stává spolehlivý navigátor.

S rostoucí mobilitou se zvyšuje poptávka po mobilních navigačních zařízeních. Poté, co Siemens získal nejvyšší ocenění německého autoklubu ADAC za své navigační řešení pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian, představuje nyní obdobné řešení pro mobilní telefony s podporou jazyka Java. Siemens tak obohacuje svou nabídku produktů o mobilní navigační řešení, založené na otevřeném standardu a využitelné ve všech komunikačních sítích.

Stačí jednoduše provést jednorázovou aktivaci, která pomocí technologie Bluetooth propojí GPS přijímač ve vašem automobilu s mobilním telefonem. Přijímač určí pomocí satelitních signálů přesnou polohu vozidla během několika sekund. Ani v případě, že přerušíte cestu a zaparkujete v podzemní garáži, nemusí zařízení složitě přepočítávat polohu, neboť paměť přijímače umožňuje v okamžiku znovu určit pozici vozidla. Pokud zadáte cíl své cesty, můžete nejen vybírat z naposledy navštívených míst, ale i jednoduše vytáčet telefonní čísla ve svém seznamu. Kontaktní údaje letišť, nádraží a čerpacích stanic jsou předem nastaveny, podobně jako v klasických navigačních systémech.

Jakmile systém vypočítá trasu, zobrazí se její délka a čas a zapne se navigace. Intuitivní šipky a mapové nákresy na displeji telefonu, spolu s hlasovými povely, pak přesně dovedou řidiče k cíli jeho cesty. V případě tohoto online navigačního řešení se výpočet trasy provádí centrálně na serveru, který pak posílá data do mobilního telefonu, a poskytuje tak řidiči přístup k nejaktuálnějším mapovým zdrojům. Dynamický výpočet také zajišťuje, že je řidič spolehlivě informován o momentální dopravní situaci, o pracích na silnici a hustotě silničního provozu.

Řešení Siemens Mobile Navigation spojuje bohatou praxi společnosti v oblasti mobilních komunikací s mnohaletou zkušeností na poli navigace. Dosavadní nabídka pevně instalovaných palubních řešení je díky Siemens Mobile Navigation rozšířena o cenově atraktivní produkt pro zákazníky, jejichž hlavním požadavkem je flexibilita. Siemens si tak zajišťuje vedoucí pozici na trhu, který se má v budoucnu rychle rozvíjet. Již dnes používají mobilní navigační řešení více než tři miliony lidí na celém světě a podle posledních výzkumů má tento počet v příštích pěti letech vzrůst více než desetinásobně.

Siemens

Článek ze dne 16. února 2005 - středa