logo itpoint.cz

S GTS Novera nastává v telekomunikacích nová éra

Sloučením dvou největších alternativních operátorů vzniká rovnocenný konkurent Českého Telecomu, otevírající novou éru ve vývoji českého telekomunikačního trhu. Po dokončení akvizice společnosti Aliatel společností GTS Czech dochází k plánovanému sloučení obou firem. Nástupnická společnost ponese od 1. března jméno GTS Novera.

Sloučením dvou největších alternativních operátorů vzniká rovnocenný konkurent Českého Telecomu, otevírající novou éru ve vývoji českého telekomunikačního trhu.

Po dokončení akvizice společnosti Aliatel společností GTS Czech dochází k plánovanému sloučení obou firem. Nástupnická společnost ponese od 1. března jméno GTS Novera.

"Jak název napovídá, chceme symbolizovat novou éru v telekomunikacích, a to nejen v oblasti zavádění a zpřístupňování nových služeb, ale především v ještě výraznější a profesionálnější orientaci na zákazníka. Naše velikost a stabilita zákaznické základny nám dovolí zásadním způsobem ovlivňovat situaci na českém trhu a přímo konkurovat Českému Telecomu, aniž bychom ztratili výhodu flexibilního přístupu," uvedl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel společnosti GTS Novera Milan Rusnák.

GTS Novera jako člen silné nadnárodní telekomunikační skupiny se chce na domácím trhu prezentovat jako logická rovnocenná alternativa oproti nabídce Českého Telecomu. Díky moderní infrastruktuře, komplexní nabídce služeb, smluvní záruce vysoké kvality a dostupnosti služeb a v neposlední řadě také díky velikosti a stabilnímu zázemí nově vznikající společnosti je tento cíl reálný. GTS Novera očekává, že bude ve firemním segmentu trhu dodávat služby až jedné třetině zákazníků z řad velkých společností, malých a středních firem i drobných podnikatelů a živnostníků.

Proces slučování obou společností, jejich infrastruktury a sítí, technologií, procesů a systémů, je v plném proudu. V žádném případě však neohrozí kvalitu ani dostupnost dodávaných služeb. Také tvorba nového týmu zaměstnanců je hotova. Vrcholový, střední i nižší management je již vybrán a také jednotliví manažeři sestavili své týmy. "Proces slučování je, co se týče personální stránky, velmi náročný a bohužel se neobejde bez propouštění. Snažíme se o plně transparentní přístup. Možnost účastnit se výběrových řízení do nových pozic dostali členové managementu obou společností. Odcházejícím zaměstnancům nabízíme vstřícné podmínky. GTS Novera bude mít kolem 580 zaměstnanců," uvedl Milan Rusnák.

Průběh akvizice

Top management

Obchodní zaměření

Budoucnost telekomunikačního trhu v České republice

Kontaktní údaje

O společnosti GTS Novera

Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor. Vznikla v roce 2005 sloučením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů, GTS Czech a.s. a Aliatel a.s. GTS Novera poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Společnost má v současné době cca 580 zaměstnanců. GTS Novera je členem silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS GROUP, které je součástí mezinárodního finančního holdingu Menatep.

GTS Novera

Článek ze dne 1. března 2005 - úterý