logo itpoint.cz

Šéf Telecomu neměl být jedinou obětí - pachatelé měli zaútočit i na jeho přítelkyni

Nejen na šéfa Českého Telecomu Gabriela Berdára ale údajně i na jeho přítelkyni směřoval útok neznámých pachatelů z počátku května. Dokládají to prý záznamy z bezpečnostních kamer u Berdárova domu. Zpochybnilo by to verzi, podle níž je za napadením msta za jeho počínání v čele telekomunikační firmy. Muži, kteří podle Berdára útok provedli, vinu stále odmítají.

Šéf Českého Telecomu Gabriel Berdár, kterého 6. května večer napadli a zmlátili před jeho domem dva muži, při cestě do nemocnice začal střílet po vozidle domnělých pachatelů. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že se spletl.

Nejen na šéfa Českého Telecomu Gabriela Berdára ale údajně i na jeho přítelkyni směřoval útok neznámých pachatelů z počátku května. Dokládají to prý záznamy z bezpečnostních kamer u Berdárova domu, tvrdí Radiožurnál. Zpochybnilo by to verzi, podle níž je za napadením msta za jeho počínání v čele telekomunikační firmy. Muži, kteří podle Berdára útok provedli, vinu stále odmítají.

"Brutální útok dle ověřitelných poznatků směřoval i proti přítelkyni pana Berdára a nebyl zcela dokonán na obou poškozených jenom díky duchapřítomnosti pana Berdára a díky těžkým vstupním dveřím, které se v rozhodný okamžik zaklaply," řekl Radiožurnálu Berdárův právník Pavel Virág. Mluvčí středočeské policie Soňa Budská tvrdí, že výroky Virága policie nebude komentovat. K celému případu se podle ní policie nebude nejméně týden vyjadřovat.

Policie podle rozhlasu zajistila nové důkazy až dodatečně. V autě Vladimíra Račka, kterého Berdár označil za hlavního viníka, našla železnou vodovodní trubku. Račkovy kalhoty, na nichž zasahující policejní hlídka spatřila skvrnu podobné krvi, policie údajně zabavila k expertize až odpoledne druhý den po útoku.

Napadení bylo podle rozhlasu nejspíše pokusem vyloupit Berdárův dům a nemá s jeho prací v Českém Telecomu nic společného. Útočníci se však prý na akci delší dobu připravovali, nebyl to tedy impulzivní čin. "Na místě činu se našlo množství biologických stop, které nasvědčují tomu, že se pachatelé na útok pečlivě připravovali," řekl Virág.

Berdár od počátku tvrdil, že motivem útoku jsou nejspíš zveřejněné informace o odměnách vedení Českého Telecomu. Při cestě do nemocnice začal střílet po vozidle údajných pachatelů. Nakonec se mu domnělé útočníky - Račka a Stěhuleho - podařilo až do příjezdu policie zadržet. Muži na Berdára kvůli střelbě podali trestní oznámení. Policie nevylučuje, že Berdár zadržel nevinné lidi. Račko i jeho údajný spolupachatel Stanislav Stěhule dál jakýkoli podíl na přepadení odmítají. Přesto oba vyhledali pomoc právníka.

ČTK

Článek ze dne 24. května 2005 - úterý