logo itpoint.cz

Series60.cz - místo, kde najdete vše o platformě Symbian Series60

Společnost Blue Pixel s. r. o. ve spolupráci s firmou Nokia Czech Republic s. r. o. uvedla do ostrého provozu nový portál www.Series60.cz. Symbian Series60 je v současnosti nejrozšířenější platformou pro chytré telefony a komerční aplikace fungující na tomto systému dnes vytvářejí přední vývojářské softwarové firmy na celém světě.

 www.Series60.cz Společnost Blue Pixel s. r. o. ve spolupráci s firmou Nokia Czech Republic s. r. o. uvedla do ostrého provozu nový portál www.Series60.cz. Symbian Series60 je v současnosti nejrozšířenější platformou pro chytré telefony a komerční aplikace fungující na tomto systému dnes vytvářejí přední vývojářské softwarové firmy na celém světě.

Chytré telefony si získávají stále více příznivců v České republice i na Slovensku, avšak v obou zemích zatím chyběl ucelený veřejný informační zdroj, kde by uživatelé získali bližší informace o širokých možnostech plného využití těchto přístrojů.

Právě s takovým cílem vznikl server www.Series60.cz. Na této adrese se uživatelé chytrých telefonů mohou dovědět vše o výhodách telefonů pracujících na platformě Symbian Series60. Také zde mohou získat přehledné informace o celé řadě aplikací pro práci i zábavu, které využívají této populární platformy a jsou k dostání na trhu. Nechybí ani průběžně aktualizované odkazy na zajímavé články a recenze, které uveřejňují ostatní odborné servery a online magazíny.

"Našim cílem není chrlit každý den zával článků, ale spíše odkázat na ty nejzajímavější, které se na různých webech objeví. Sami chceme psát jen o nejklíčovějších věcech a o tom, co ještě nikdo nezmínil," upřesnil záměr projektu Pavel Knapp, projektový ředitel společnosti Blue Pixel s. r. o. "Spoluautorem stránek se navíc může stát každý, stačí se zapojit do diskuse pod jednotlivými články," dodal Pavel Knapp.

Vojtěch Foukal, Business Manager pro mobilní telefony a multimedia společnosti Nokia CR, řekl: "Symbian Series60 je zdaleka nejrozšířenější platformou pro chytré telefony. Nokia již prodala více než 10 milionů přístrojů s tímto systémem a naši uživatelé se neustále zajímají o nové způsoby jejich využití. Proto jsme se rozhodli podpořit tento projekt. Věříme, že se stane zdrojem praktických informací pro všechny, kteří chtějí svůj chytrý telefon využít opravdu naplno."

Pro snadnější orientaci je portál www.Series60.cz rozdělen do tří základních částí :

Společnost Blue Pixel s. r. o. se zaměřuje na tři hlavní oblasti podnikání: vývoj internetových a mobilních aplikací, poradenství v oblasti Internetu a outsourcing (projektový management, content management). V oblasti vývoje mobilních aplikací je cílovou oblastí nejen mobilní zábava, ale i výukový segment a průmyslové využití mobilních telefonů pro sběr a zpracování dat.

Blue Pixel

Článek ze dne 27. ledna 2005 - čtvrtek