logo itpoint.cz

Seznam.cz spouští e-mailovou schránku o velikosti 1010 MB

Společnost Seznam.cz, provozovatel nejpopulárnějšího portálu v ČR, spustila novou verzi služby Seznam E-mail. Nabízí schránku o velikosti 1010 MB, což je více než 1 GB. Současným uživatelům 250MB e-mailové schránky, kterou Seznam.cz nabízí od minulého roku, bude schránka automaticky zvětšena na 1010 MB.

Společnost Seznam.cz, a.s. provozovatel zdaleka nejpopulárnějšího portálu www.seznam.cz spustila novou verzi své služby Seznam E-mail s e-mailovou schránkou o velikosti 1010 MB, což je více než 1 Gigabyte. "Současným uživatelům 250MB e-mailové schránky, kterou Seznam.cz nabízí už od loňska, bude schránka automaticky zvětšena na 1010 MB", uvedl Ivo Lukačovič, předseda představenstva společnosti Seznam.cz a.s.

Nejpokročilejší ochrana proti SPAMu v ČR

"Jak jsme zjistili z dotazů mezi našimi uživateli, popularita služby Seznam E-mail je dána především velice kvalitní ochrannou proti nevyžádané poště (SPAMu). Ta je podle hodnocení uživatelů nejlepší v ČR", upřesnil Ivo Lukačovič. Nová "gigabajtová" verze služby Seznam E-mail jde v ochranně soukromí uživatelů před nevyžádanou poštou ještě dál. Pokud nějaký nevyžádaný e-mail pronikne přes systémy Seznamu, má uživatel možnost smazat ho tlačítkem "smazat jako spam". Tímto způsobem, se ochranný systém opět zdokonalí. Jeho součástí je totiž navíc i ochrana proti zneužití. "Celé kouzlo tohoto systému spočívá v tom," dodává Vlastimil Pečínka, hlavní programátor služby, "že čím více uživatelů máme, tím lepší ochranu proti nevyžádané poště jsme schopni poskytnout."

Všechny své e-mailové schránky si přečtete na jednom místě Pokročilí uživatelé internetu mají většinou více e-mailových schránek. Seznam E-mail umožňuje uživatelům číst si veškerou svoji poštu z jednoho místa. Systém vzdálených účtů byl v nové verzi inovován a umožňuje na internetu nastavit až tři různé servery, ze kterých se má pošta stahovat automaticky na Seznam E- mail.

Ve hře je i protokol IMAP4

Seznam E-mail umožňuje číst poštu přes www rozhraní nebo ji stahovat pomocí protokolu POP3. "Zvažujeme i zavedení protokolu IMAP4," říká šéf portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič. "V současnosti tuto možnost sondujeme u některých našich uživatelů." Nové www rozhraní konzultují největší osobnosti české informatiky. Ivo Lukačovič sám osobně dohlíží na vývoji nové verze www rozhraní, které má být spuštěno v polovině roku.

"Uživatelé jsou nejvíce alergičtí na změny ovládání," zdůrazňuje I. Lukačovič. "Z tohoto důvodu s vývojem nespěcháme a všechny návrhy konzultujeme nejenom s nejaktivnějšími uživateli naší služby, ale především s největšími osobnostmi české informatiky. Patří mezi ně Jiří Pallas, Zdeněk Polách nebo Patrick Zandl. Přijdeme s
takovým rozhraním, jehož ovládání bude snadné i pro čtyřleté dítě," dodává Ivo Lukačovič.

Seznam

Článek ze dne 31. ledna 2005 - pondělí