logo itpoint.cz

Seznam.cz spustil novou verzi svého vyhledávání

Nové vyhledávání obsahuje dvě zcela nové technologie, které jsou v takové míře nasazeny vůbec poprvé. Jedná se o náhledy stránek a funkce " Seznam Našeptávač", která zjednodušuje práci při zadávání samotného dotazu. Nové vyhledávání je postaveno na vlastní fulltextové technologii, jejíž vývoj trval 1,5 roku. Do vývoje nového hledání a technické infrastruktury na jeho zabezpečení společnost Seznam.cz investovala více než 8 milionu Kč.

Společnost Seznam.cz a.s., provozovatel zdaleka nejpopulárnějšího Internetového portálu www.seznam.cz, oznámila spuštění nové verze svého vyhledávání. Nové vyhledávání obsahuje dvě zcela nové technologie, které jsou v takové míře nasazeny vůbec poprvé.

"První prioritou našeho nového vyhledávání," říká Ivo Lukačovič, zakladatel portálu Seznam.cz, "je relevance a přesnost nalezených výsledků. Druhou prioritou je relevance a přesnost nalezených výsledků a naší třetí prioritou je relevance a přesnost nalezených výsledků. I z tohoto důvodu budeme bojovat proti praktikám nazývaným SEO Spam."

Nové vyhledávání je postaveno na vlastní fulltextové technologii, jejíž vývoj trval 1,5 roku. V čele vývojového týmu
stál Štěpán Škrob autor vůbec prvního českého fulltextového vyhledávače u nás. Ten se tehdy jmenoval KOMPAS a vznikl v roce 1997.

Ještě před spuštěním nového vyhledávání používalo hledání na Seznamu 433 tisíc lidí za den. Jeden uživatel zadal v jeden den v průměru 6,75 dotazů. Do vývoje nového hledání a technické infrastruktury na jeho zabezpečení společnost Seznam.cz investovala již přes 8 milionu Kč. Další investice i vývoj technologie bude i nadále pokračovat.

Seznam.cz

Článek ze dne 17. března 2005 - čtvrtek