logo itpoint.cz

Siemens a Sun Microsystems pořádají již třetí ročník soutěže Java Masters

Cílem soutěže Java Masters je motivovat programové vývojáře k vytvoření nových mobilních aplikací na základě platformy Java (J2ME). Vzhledem k velkému zájmu o minulé ročníky a také k rostoucí prestiži této mezinárodní soutěže organizátoři očekávají, že nové aplikace letos představí nejen studenti, ale také firmy. Uzávěrka přihlášek je 15. ledna 2005.

Společnost Siemens, divize Komunikace, pořádá ve spolupráci se společností Sun Microsystems již třetí ročník mezinárodní soutěže ve vývoji nových Java aplikací pro mobilní telefony. Hlavní úlohou letošního ročníku bude navržení nových inovativních aplikací pro mobilní telefony Siemens S65, M65 a CX70.

Cílem soutěže Java Masters je motivovat programové vývojáře k vytvoření nových mobilních aplikací na základě platformy Java (J2ME). Vzhledem k velkému zájmu o minulé ročníky a také k rostoucí prestiži této mezinárodní soutěže organizátoři očekávají, že nové aplikace letos představí nejen studenti, ale také firmy. Letos poprvé proto budou ceny uděleny ve dvou kategoriích - "Student Java Master" a "Professional Java Master".

Úkolem účastníků soutěže bude předložit inovativní Java aplikace určené pro mobilní telefony Siemens S65, M65 a CX70. V případě manažerského mobilního telefonu Siemens S65 by se účastníci měli zaměřit především na aplikace využívající Bluetooth založené na standardu JSR82. U outdoorového mobilního telefonu M65 bude hlavní důraz kladen na podnětné nápady spojené s výběrem externího příslušenství (sériové rozhraní API) a nápady pro využití mobilního telefonu při sportovních aktivitách. U telefonu Siemens CX70 by se soutěžící měli zaměřit na vývoj nových 3D aplikací (JSR184). Organizátoři, společnost Siemens a Sun Microsystems, poskytnou účastníkům potřebné vývojářské nástroje.

Podobně jako v minulých letech očekávají organizátoři soutěže Java Masters i letos vysokou účast. V roce 2004 se soutěže zúčastnilo přes 1.000 studentů z více než 100 zemí. Na internetové stránce Java Masters hlasovalo o nejlepší Java aplikace více než 10.000 zájemců. Loni první cenu získali Permbun Aimsupasit a Panuwat Jantharajhit z Thajska se hrou "King of Mobile". Ukrajinec Jevgenij Jašenko, který se v soutěži Java Masters umístil na prvním místě v roce 2003, skončil druhý s mobilní hrou "Speeder". Jašenko si založil vlastní společnost Wildec a jeho aplikace patří v současnosti mezi pět nejvíce stahovaných zpoplatněných aplikací na domovské stránce společnosti Siemens. Aplikace "nCard" Norberta Sitka z Polska zvítězila v kategorii "Obchodní aplikace".

Organizace soutěže

Registrace do třetího ročníku soutěže Java Masters začíná 15. ledna 2005 a probíhá prostřednictvím internetu na adrese www.javamasters.org. Porota se bude skládat z technologických a marketingových odborníků společností Siemens, divize Komunikace a Sun Microsystems. Podané návrhy budou hodnoceny z hlediska kvality, působivosti, inovace a uživatelské přívětivosti. Do finále porota nominuje 10 aplikací. Pořadí vítězů určí počet hlasů v internetovém hlasování.

Ceny budou vítězům předány v rámci vývojářské konference Games Convention Developer Conference (GCDC) konané v Lipsku 16. a 17. srpna 2005. Ocenění se zúčastní slavnostního ceremoniálu a budou si moci sami vybrat z celé řady atraktivních technologických cen věnovaných společnostmi Siemens, divize Komunikace a Sun Microsystems. Tyto ceny obdrží i ti, kteří se umístí na druhých a třetích místech. V kategorii profesionálů lze navíc vyhrát v rámci iniciativy "Unified Testing Initiative" testovací kupony pro program Java VerifiedTM. Příslušné informace jsou k dispozici na adrese www.javaverified.com.

Uzávěrka přihlášek je 15. ledna 2005. Podrobné informace o podmínkách účasti najdete na adrese www.javamasters.org.

Siemens a Sun Microsystems

Článek ze dne 12. ledna 2005 - středa