logo itpoint.cz

Siemens bude dodávat síť W-CDMA maďarskému operátorovi Vodafone

Maďarský Vodafone zvolil společnost Siemens, divizi Komunikace, jako jediného dodavatele W-CDMA zařízení, kontrakt se vztahuje také na instalaci mobilní sítě třetí generace (3G) po celé zemi, včetně metropole Budapešti a dalších velkých měst. Nový kontrakt umožní společnostem Siemens a NEC dále upevnit jejich pozici vedoucích dodavatelů technologií mobilních sítí třetí generace v celosvětovém měřítku.

Společnost Siemens uzavřela kontrakt na dodávku zařízení pro výstavbu sítě W-CDMA s mobilním operátorem Vodafone Hungary Ltd. Maďarský Vodafone zvolil společnost Siemens, divizi Komunikace, jako jediného dodavatele W-CDMA zařízení, kontrakt se vztahuje také na instalaci mobilní sítě třetí generace (3G) po celé zemi, včetně metropole Budapešti a dalších velkých měst.

Nezávislí analytici označují Siemens/NEC jako jedničku na trhu 3G/W-CDMA s ohledem na počet komerčně instalovaných základnových stanic Node B. (zdroj : Multimedia Research Institute, Tokio, duben 2005).

"Společnost Siemens jsme zvolili za svého technologického partnera v oblasti 3G vzhledem k jejím bohatým mezinárodním zkušenostem a silné přítomnosti ve střední a východní Evropě. Prostřednictvím implementace sítě třetí generace W-CDMA budeme schopni svým zákazníkům nabídnout vyšší rychlosti datových přenosů a celkově vyšší kvalitu služeb," řekl Gábor Döbrőssy, technický ředitel Vodafone Hungary.

"Díky této zakázce, která je pro Siemens první na území Maďarska, budeme moci dále upevnit svou pozici na trhu a společně s NEC rovněž světové prvenství v oblasti dodávek technologií pro mobilní sítě třetí generace," uvedl Christoph Caselitz, president oblasti mobilních sítí společnosti Siemens. "Tato zakázka svědčí o rychle rostoucí poptávce po 3G službách v tomto regionu. Velice nás těší, že Vodafone zvolil Siemens jako svého dodavatele zařízení pro výstavbu 3G sítě i v Maďarsku."

Nový kontrakt umožní společnostem Siemens a NEC dále upevnit jejich pozici vedoucích dodavatelů technologií mobilních sítí třetí generace v celosvětovém měřítku.

Siemens

Článek ze dne 10. května 2005 - úterý