logo itpoint.cz

Siemens představuje IP novinky pro firemní klientelu

Pod heslem "Rychleji a bezpečněji" představuje společnost Siemens na letošním veletrhu CeBIT nové zajímavé přírůstky ve své nabídce produktů pro firemní zákazníky. Nové verze real-time IP systémů, terminálů, služeb a řešení dávají firmám všech velikostí příležitost bezpečně a spolehlivě implementovat nejmodernější telekomunikační technologie na bázi IP. S těmito novými produkty lze nyní portfolio řešení HiPath snadno integrovat ve všech klíčových podnikových procesech.

Pod heslem "Rychleji a bezpečněji" představuje společnost Siemens na letošním veletrhu CeBIT nové zajímavé přírůstky ve své nabídce produktů pro firemní zákazníky. Nové verze real-time IP systémů, terminálů, služeb a řešení dávají firmám všech velikostí příležitost bezpečně a spolehlivě implementovat nejmodernější telekomunikační technologie na bázi IP. S těmito novými produkty lze nyní portfolio řešení HiPath snadno integrovat ve všech klíčových podnikových procesech. Řešení HiPath výrazně urychluje automatizaci těchto procesů a tím zvyšuje produktivitu podniku.

HiPath 3000 je IP platforma pro malé a střední podniky. Nová verze produktu, předváděná tento týden v rámci veletrhu CeBIT 2005, přináší inovativní funkce, jež zvyšují uživatelské pohodlí a poskytují praktické nástroje pro vylepšování každodenních podnikových procesů. Například zaměstnanci pracující z domova či na služebních cestách nyní mohou využívat výhod rychlého, úsporného a bezpečného přístupu do podnikové sítě přes virtuální privátní síť (VPN), která vzdáleným uživatelům zpřístupňuje veškerá důležitá podniková data a informace při dodržení všech bezpečnostních požadavků.

V budoucnu budou i menší firmy moci využívat výhod inovativních nástrojů vyvinutých pro velké telekomunikační systémy. HiPath 1220, komunikační systém na bázi ISDN pro malé firemní sítě a domácí kanceláře (SOHO), byl nyní například rozšířen o integrovanou hlasovou schránku, čímž odpadá potřeba dalšího záznamníku.

Poprvé je letos na CeBITu rovněž představen produkt HiPath 2000, zcela nový komunikační systém čistě na bázi IP, určený pro středně velké podniky či firemní pobočky. HiPath 2000 je založen na operačním systému Linux a poskytuje firmám v uvedeném segmentu celou řadu nových možností v oblasti komunikace na bázi IP. Tento real-time IP systém lze buď provozovat samostatně, nebo jako bránu (gateway), případně, díky podpoře SIP, i v architekturách využívajících tento otevřený standard pro SIP telefonii.

Nejnovější verze real-time IP systémů HiPath 4000 a HiPath 8000 pro největší firemní zákazníky potvrzují, že řada HiPath nabízí optimální komunikační řešení na bázi IP pro aplikace všech velikostí.

WLAN komponenty řady HiPath plní hlavní úlohu při konvergenci bezdrátových a pevných komunikací. Nové přístupové body a řídící jednotky podporují rychlé předání hovoru z jedné buňky do druhé v bezdrátové lokální síti (Voice-over-WLAN) a tím umožňují nepřerušovanou komunikaci i vysokou mobilitu v rámci bezdrátové lokální sítě. Dalším prvkem WLAN portfolia společnosti Siemens je nový WLAN telefon optiPoint WL2.

K dalším novinkám patří integrace funkcí založených na aktuální dostupnosti uživatele (presence services) pro rychlé zpracování hovorů v rámci řešení HiPath ProCenter. Tyto funkce jsou obzvlášť důležité v aplikacích pro kontaktní centra, jelikož umožňují operátorům okamžitě stanovit, které osoby ve firmě jsou aktuálně dostupné a jakým způsobem se s nimi nejlépe spojit (např. prostřednictvím mobilního telefonu, služební či soukromé pevné linky nebo e-mailu). Operátorovi kontaktního centra pak stačí kliknout na jméno dané osoby a je okamžitě spojen.

Autentikační metody založené na čipových kartách typu smart card zajišťují bezpečnost celého komunikačního procesu od začátku až do konce. Siemens na CeBITu předvádí ukázkový komunikační proces s využitím karet smart card a mobilní pracovní stanice, který zahrnuje uložení uživatelských dat v centrálním adresáři, synchronizaci s celou řadou různých uživatelských systémů, i správu a personalizaci karet. Toto řešení je dokladem toho, jak snadno a flexibilně lze uplatňovat bezpečnostní zásady v oblasti telekomunikací.

Jedním z důsledků postupující konvergence hlasových a datových firemních sítí je potřeba propojit uživatelská data z těchto dvou původně oddělených světů. Nejnovějším přírůstkem pro centrální správu komunikační architektury (MetaManagement) je nástroj HiPath User Management. Tento software umožňuje administrátorům provádět veškeré úkony spojené s administrací uživatelů z jednoho společného rozhraní. Synchronizace dat s HiPath MetaDirectory, což je korporátní adresářová služba a centrální systém pro správu identity, zajišťuje, aby veškerá osobní data zaměstnanců byla vždy aktuální nejen v korporátním adresáři, nýbrž i ve všech ostatních systémech a aplikacích HiPath.

Spolu s ukázkovými scénáři z oblasti řízených služeb a vertikálně orientovaných řešení pro sektory ubytovacích služeb, zdravotnictví a financí, představuje komplexní a rozmanité portfolio řešení prezentované na CeBITu 2005 jasný důkaz toho, že společnost Siemens je ideálním partnerem pro společnosti všech velikostí a zaměření.

Siemens

Článek ze dne 10. března 2005 - čtvrtek