logo itpoint.cz

Siemens uvádí na trh EDGE modem ES75

Modem je založen na modulu MC75. Díky čtyřpásmovému provedení GSM (quadband) ho lze používat ve všech světových sítích GSM. Kromě toho disponuje komunikačním rozhraním USB, které zajišťuje funkčnost plug & play. Tento modem je ideálním řešením pro bezdrátový přístup na internet nebo do firemní sítě. EDGE model ES75 bude na českém trhu dostupný od 1. července 2005.

Modem je založen na modulu MC75. Díky čtyřpásmovému provedení GSM (quadband) ho lze používat ve všech světových sítích GSM. Kromě toho disponuje komunikačním rozhraním USB, které zajišťuje funkčnost plug & play. Tento modem je ideálním řešením pro bezdrátový přístup na internet nebo do firemní sítě.

Technologie EDGE umožňuje dosáhnout třikrát vyšší přenosové rychlosti než GPRS, a je tak v současnosti nejrychlejší možností přenosu dat v rámci technologie GSM. Umožňuje online přenos datových souborů, audio a video sekvencí, stejně jako přenos digitálních fotografií nebo službu instant messaging. ES75 podporuje i datově náročné multimediální aplikace, čímž otevírá nové možnosti provozovatelům mobilních sítí.

Modem ES75 vychází z modulu MC75, který pracuje se všemi frekvenčními pásmy GSM. Lze ho tedy používat ve všech existujících sítích GSM v Evropě, Americe a Asii. ES75 je díky standardním rozhraním vhodný pro rychlou implementaci do nejrůznějších zařízení, která vyžadují vzdálenou komunikaci.

Společnost Siemens podporuje svým know-how zákazníky v průběhu implementace modulu až do jeho zprovoznění. Kromě toho nabízí podporu v průběhu etapy schvalování. MC75 bude schválen podle severoamerických a evropských směrnic R&TTE, FCC, GCF a PTCRB.

Nový modul EDGE je založen na technologii společností Siemens, Analog Devices a TTPCom. Společnost Analog Devices je dodavatelem základní chipové sady a výrobce komunikačního softwaru společnost TTPCom dodává software pro GSM komunikaci.

EDGE model ES75 bude na českém trhu dostupný od 1. července 2005.

Siemens

Článek ze dne 22. června 2005 - středa