logo itpoint.cz

Siemens získal zakázku na internetovou telefonii v Nizozemí

Internetová telefonie (Voice-over-IP) je mnohem levnější než klasické telefonování. Casema hodlá této cenové výhody využít k získání nových zákazníků. Jedním z rozhodujících faktorů při udělování zakázky byla skutečnost, že řešení Voice-over-IP společnosti Siemens již úspěšně provozuje americký kabelový operátor Cablevision.

Nizozemský kabelový operátor Casema zadal společnosti Siemens, divizi Komunikace, zakázku na dodávku, instalaci a údržbu řešení, které po celé zemi umožní přenos hlasové komunikace po internetu. Internetová telefonie (Voice-over-IP) je mnohem levnější než klasické telefonování. Casema hodlá této cenové výhody využít k získání nových zákazníků. Jedním z rozhodujících faktorů při udělování zakázky byla skutečnost, že řešení Voice-over-IP společnosti Siemens již úspěšně provozuje americký kabelový operátor Cablevision.

Casema je s 1,3 milionu zákazníků jedním z hlavních poskytovatelů kabelového připojení v Nizozemí. V současné době firma vedle kabelové televize nabízí i širokopásmové služby, jako je rychlý internet a tzv. video-on-demand. Instalace softswitche SURPASS hiQ 8000 umožní tuto nabídku dále rozšířit i o hlasové služby. Společnost Siemens, divize Komunikace, nejen dodá své řešení Surpass, ale rovněž je integruje do stávající kabelové sítě Casema a zajistí profesionální servisní podporu po celou dobu životnosti produktu. Uzavřený rámcový kontrakt předpokládá v první fázi zprovoznění řešení pro zhruba 80.000 uživatelů. Po provedení pilotních testů u zákazníků na konci minulého roku se počítá se spuštěním služby Voice-over-IP 
v první polovině roku 2005.

S více než třicetiletou tradicí a zhruba 1,3 milionu zákazníků je Casema jedním z hlavních kabelových operátorů v Nizozemí. Síť společnosti Casema, která je tradičně určena pro šíření rozhlasových a televizních signálů do domácností, se nachází hlavně ve střední a jihozápadní části Nizozemí. Casema působí ve městech Haag, Utrecht, Amersfoort a Breda. Díky technologickým inovacím a liberalizaci telekomunikačního trhu se Casema rychle vyvinula z operátora kabelové televize v poskytovatele komplexního připojení, který současně nabízí velký balík elektronických služeb prostřednictvím kabelu. V seznamu poskytovaných služeb společnosti Casema dnes figuruje či v blízké budoucnosti bude figurovat širokopásmový internet, digitální televize a audio, stejně jako televize, telefonování a datové přenosy po internetu.

Další informace o Casema najdete na adrese http://www.casema.nl.

Siemens

Článek ze dne 18. ledna 2005 - úterý