logo itpoint.cz

Soutěž Java Masters 2005 - hlasujte a vyhrajte

Konečné výsledky mezinárodní soutěže ve vývoji aplikací Java, organizované společnostmi Siemens a Sun Microsystems, budou již brzy známy. V době od 15. června do 15. července mohou návštěvníci webové stránky www.javamasters.org vybrat nejlepší aplikace a hlasovat ve prospěch soutěžících, kteří si podle nich zaslouží získat prestižní cenu Java Masters Award.

Konečné výsledky mezinárodní soutěže ve vývoji aplikací Java, organizované společnostmi Siemens a Sun Microsystems, budou již brzy známy. V době od 15. června do 15. července mohou návštěvníci webové stránky www.javamasters.org vybrat nejlepší aplikace a hlasovat ve prospěch soutěžících, kteří si podle nich zaslouží získat prestižní cenu Java Masters Award. Cena bude nejlepším programátorům slavnostně předána v polovině srpna. Porota složená z expertů na technologii Java ze společností Siemens a Sun již předběžně vybrala 10 nejlepších aplikací v kategoriích "Student" a "Profesionál". Konečné rozhodnutí je již na návštěvnících webové stránky soutěže Java Masters. Také hlasující budou mít možnost vyhrát mnoho atraktivních cen, například multimediální mobilní telefon Siemens CX70.

"Chceme se o naše partnerství se studenty a vývojáři aplikací dobře starat, protože právě oni budou našimi budoucími partnery," uvedla Annika Fähse, marketingová manažerka programu pro vývojáře a organizátorka soutěže Java Masters 2005 ze společnosti Siemens. "Intenzivní dohled a úzká spolupráce s vývojáři - to jsou priority společnosti Sun Microsystems," dodal Horst Thieme, manažer společnosti pro Business Development Telco. V současné době jsou více než čtyři miliony vývojářů technologie Java sdruženy v rámci vývojářské sítě iForce Community společnosti Sun Microsystems. Na tuto síť se lze dostat prostřednictvím adresy http://java.sun.com.

Cena bude udělena ve dvou kategoriích - "Java Master - student" a "Java Master - profesionál". Annika Fähse je s letošní odezvou na soutěž velmi spokojená: "Obdrželi jsme velké množství zajímavých a inovativních návrhů, zejména v kategorii profesionálů, kterou jsme tento rok vyhlásili poprvé." Velmi slibné inovace se týkají her pro více hráčů prostřednictvím technologie Bluetooth, her pro více hráčů na bázi serveru, oblasti 3D her, slovníků a aplikací na správu nákladů.

Nejvíce soutěžních návrhů bylo zasláno z Brazílie, Německa, Indie, Polska, Ruska, Turecka a Spojených států amerických.

Výherci obou kategorií své ceny převezmou 16. srpna na konferenci Games Convention Developer v německém Lipsku. Součástí ceny jsou mobilní telefony Siemens, cestovní náklady na slavnostní vyhlášení soutěže, návštěva konference a několikadenní pobyt v Lipsku. Druzí a třetí v pořadí získají atraktivní technologické ceny od společnosti Siemens a Sun Microsystems.

Z 10 nominovaných aplikací Java ve dvou kategoriích ("Student" a "Profesionál") mohou zájemci vybírat na webové adrese http://www.javamasters.org.

Siemens

Článek ze dne 17. června 2005 - pátek