logo itpoint.cz

Soutěž Mobilní firma roku 2005

Společnost Intel a vydavatelství IDG spojily síly, aby zjistily, jak jsou české firmy daleko s využíváním moderních mobilních a bezdrátových technologií. Vyhlašují proto soutěž o českou Mobilní firmu roku 2005. Vítězná firma získá notebook IBM ThinkPad T43 s nejnovější mobilní technologií Intel® Centrino™.

Vítězná firma získá notebook IBM ThinkPad T43 s nejnovější mobilní technologií Intel® Centrino™.

Společnost Intel a vydavatelství IDG spojily síly, aby zjistily, jak jsou české firmy daleko s využíváním moderních mobilních a bezdrátových technologií. Vyhlašují proto soutěž o českou Mobilní firmu roku 2005.

Do této soutěže se může přihlásit každá společnost či organizace s více než 5 zaměstnanci působící na českém trhu a disponující v prostorách firmy bezdrátovým připojením Wi-Fi. Vítěze určí odborná porota složená ze zástupců obou pořádajících společností na základě vyplněných dotazníků.

Ty jsou dostupné až do 7. března 2005 na webové adrese http://mobilnifirma.bw.cz.

Vítěz, který získá od společností Intel a IBM notebook IBM ThinkPad T43 s nejnovější mobilní technologií Intel® CentrinoTM, bude oznámen v časopise Business World 4/2005. O Mobilní firmě roku 2005 bude rozhodovat především rozsah a úroveň využívání Wi-Fi sítě zaměstnanci, rok jejího zavedení a počet mobilních zařízení, které Wi-Fi připojení umožňuje. Jedním z důležitých hledisek bude i poměr mezi desktopovými a mobilními počítači ve firmě.

"Bezdrátové technologie se výrazným způsobem projevují v pracovních postupech v kancelářském prostředí," komentuje Karel Taschner, šéfredaktor měsíčníku Business World. "Díky zavádění mobilních technologií zaměstnanci stále více vnímají práci jako činnost a ne jako místo, kam se každý den chodí. Stále větší množství pracovní doby tak tráví mimo kancelář, jejich pracovní doba se prodlužuje a činnost je stále členitější."

Lavina zájmu o Wi-Fi byla způsobena i možností okamžitého nasazení a nízkou cenou zařízení a uvedením mobilní technologie Intel Centrino. "Před několika týdny jsme uvedli inovovanou verzi této mobilní technologie, kódově označovanou jako Sonoma," dodává Pavel Svoboda, PR manažer ze společnosti Intel. "Nová platforma přináší celou řadu inovovaných prvků, které spotřebitelům umožní mít v jednom zařízení své multimediální centrum i výkonný počítač. Samozřejmostí zůstává dlouhá výdrž na baterie a ještě lepší konektivita k bezdrátovému internetu."

Modernizovaná platforma mobilní technologie Intel Centrino zahrnuje nové procesory Intel® Pentium® M, čipovou sadovou řady Intel 915 (kódově označovanou Alviso) a komponenty bezdrátové sítě Intel® PRO/Wireless 2915 ABG nebo 2200BG.

Intel

Článek ze dne 10. února 2005 - čtvrtek