logo itpoint.cz

Společnost 2N potvrdila připravenost na UMTS sítě

Z řady testů v zahraničí vyplývá, že produkty značky ATEUS společnosti 2N Telekomunikace a. s., českého výrobce telekomunikační techniky jsou plně připraveny na UMTS sítě 3. generace. Brány 2N mimo jiné vykazují stabilnější software a snadnější konfiguraci než konkurenční zařízení zúčastněná v testech a provoz zvládají i při vysoké zátěži.

Spuštění UMTS sítí v České republice 2N nepodceňuje a vývoj svých produktů značky ATEUS tímto směrem ubírá již od loňského CeBITu. První testy reálného provozu bran StarGate a VoiceBlue Enterprise proběhly s UMTS mobilními telefony v Itálii počátkem května. Z testů vyplynulo, že v rámci UMTS sítí je momentálně 2N první na českém trhu s plně funkčními hlasovými aplikacemi.

Přes bránu 3G StarGate byly v rámci testů uskutečněny tisice hovorů s vynikající úspěšností při reálném provozu. Kvalita hlasu při těchto přenosech byla velmi uspokojivá. Měsíční testy probíhaly s cca. 20ti branami 3G Stargate a 32 mobilními telefony za silného provozu a při plné zátěži zařízení. Momentálně probíhají v Itálii další testy bran 3G EasyGate a 3G VoiceBlue.

Situaci kolem UMTS v rámci 2N hodnotí Petr Černoušek, obchodní ředitel 2N slovy: „úspěšnost 2N na poli UMTS zařízení potvrzuje i fakt, že již teď přijímáme objednávky od evropských partnerů na VoIP/GSM a VoIP/UMTS brány, které zaručují spolehlivé volání.

Článek ze dne 21. listopadu 2005 - pondělí