logo itpoint.cz

Společnost Interoute spouští nejrozsáhlejší multipoint ethernet v Evropě

Multipoint ethernet společnosti Interoute nabízí podnikům značnou úsporu proti tradičním ethernetovým linkám typu point-to-point, neboť po zákazníkovi nevyžaduje, aby měl v každé provozovně několik místních přístupových zakončení. Služba Interoute Multipoint Ethernet, která je škálovatelná a nabízí nejširší pokrytí v Evropě, bude dostupná i v České republice.

Služba Interoute Multipoint Ethernet, která je škálovatelná a nabízí nejširší pokrytí v Evropě, bude dostupná i v České republice.

Společnost Interoute, majitel a provozovatel jedné z nejvyspělejších a nejhustěji propojených hlasových a datových sítí v Evropě oznámila spuštění panevropské služby ethernet multipoint.

Služba, která je kromě devatenácti metropolitních sítí Interoute dostupná celkem v 61 evropských centrech obchodu, poskytuje připojení rychlostí až 10 Gbps a představuje nejširší a nejkomplexnější nabídku multipoint ethernetu, jaká je dnes v Evropě k dispozici.

Multipoint ethernet společnosti Interoute nabízí podnikům značnou úsporu proti tradičním ethernetovým linkám typu point-to-point, neboť po zákazníkovi nevyžaduje, aby měl v každé provozovně několik místních přístupových zakončení.

Pokud například zakončovací okruh představuje až 35 % nákladů na implementaci linky propojující dva body, firma, která potřebuje čtyři dvoubodové okruhy, může zavedením multipoint ethernetového řešení získat úsporu nákladů 26 %. Zákazníci, kteří používají větší počet příchozích linek, dosáhnou ještě větší finanční úspory.

Služba multipoint ethernet rozšiřuje dosavadní nabídku metropolitních a dálkových ethernetových služeb společnosti Interoute, jež patří mezi nejrychleji rostoucí na trhu. V posledním roce tyto služby dosahovaly 150 % čtvrtletního růstu.

James Kinsella, výkonný předseda představenstva společnosti Interoute, poznamenal : "Spuštění služby multipoint ethernet potvrzuje naše odhodlání udržet se na špičce technologického vývoje a přinášet zákazníkům větší finanční úspory.

Vzhledem k tomu, že máme nejširší pokrytí ze všech evropských poskytovatelů sítí, umožní náš multipoint ethernet mnoha zákazníkům využívat spolehlivé, škálovatelné a finančně výhodné řešení," říká Kinsella.

Analytici předpovídají do konce roku 2005 více než dvojnásobný nárůst využívání ethernetu.

Interoute

Článek ze dne 1. června 2005 - středa