logo itpoint.cz

Společnost Kofola získala ocenění Mobilní firma roku 2005

Společnost Intel a vydavatelství IDG v únoru tohoto roku vyhlásily soutěž "Mobilní firma roku 2005", jejímž cílem bylo zjistit, jak jsou české firmy daleko s využíváním moderních mobilních a bezdrátových technologií. Vítězem se stala společnost Kofola a.s., která se zabývá produkcí nápojů, sídlí v Krnově a celkově má 1000 zaměstnanců. Společnost Kofola tak získala IBM notebook IBM ThinkPad T43  s nejnovější mobilní technologií Intel® CentrinoTM.

Společnost Intel a vydavatelství IDG v únoru tohoto roku vyhlásily soutěž "Mobilní firma roku 2005", jejímž cílem bylo zjistit, jak jsou české firmy daleko s využíváním moderních mobilních a bezdrátových technologií. Vítězem se stala společnost Kofola a.s., která se zabývá produkcí nápojů, sídlí v Krnově a celkově má 1000 zaměstnanců. Společnost Kofola tak získala IBM notebook IBM ThinkPad T43 s nejnovější mobilní technologií Intel® CentrinoTM.

"Mobilita má v naší firmě nezaměnitelnou úlohu," říká Lubomír Šilar, IT manažer společnosti Kofola. "Od roku 2003, kdy jsme zavedli WiFi síť, jsme postupně vybavili notebooky téměř všechny obchodní zástupce a management. Díky tomu jsme zefektivnili práci těch, kteří jsou většinu pracovní doby na cestách a mohou tak zůstat ve spojení, i když nejsou v kanceláři."

Hlavními kritérii, která se v soutěži sledovala, byla především rozsah a úroveň využívání Wi-Fi sítě zaměstnanci, rok jejího zavedení a počet mobilních zařízení, které Wi-Fi připojení umožňuje. Jedním z důležitých hledisek byl i poměr mezi desktopovými a mobilními počítači ve firmě.

"Jsme velmi potěšeni, že mobilita a bezdrátová konektivita začíná nacházet své místo i v českých firmách," uvedl Martin Drdúl, Market Development Manger, CEE ze společnosti Intel. "Díky zavádění mobilní technologie Intel® Centrino™ tak mohou zaměstnanci efektivně a produktivně trávit svou pracovní dobu i mimo kancelář. Bezdrátová mobilita zároveň umožňuje neustálý přístup k informacím a rovněž snižuje náklady. Vzrůstající zájem o mobilní řešení potvrzují i závěry z různých průzkumů, které ukazují značný nárůst prodeje notebooků v porovnání se stolními počítači."

U všech firem, které se do soutěže přihlásily, se počet notebooků a PDA ve firmě pohyboval mezi desítkou kusů až víc než 150, z toho v průměru 1/5 byla vybavena mobilní technologie Intel Centrino.

Celkový počet osobních počítačů (včetně notebooků a PDA) v poměru k zaměstnancům kolísal od téměř 2 kusů na jednoho zaměstnance u malé firmy zabývající se vývojem softwaru, až k 1/3 počítače na zaměstnance u výrobních podniků.

Vznik první WiFi sítí u přihlášených firem sahal až do roku 2000, v následujících letech pak rovnoměrně rostl. Slabinu bezdrátových sítí - jejich zabezpečení, řeší IT manažeři v drtivé většině případů pomocí WEP (Aires Equivalent Privacy) protokolu.

Za největší přínosy WiFi považují IT manažeři mobilitu, dostupnost a úsporu kabeláže, naopak za brzdu pokládají rychlost spojení, finanční nákladnost a nedůvěru uživatelů k novým technologiím.

Intel & Kofola

Článek ze dne 8. června 2005 - středa