logo itpoint.cz

Státní zástupitelství opět změnilo názor v kauze Testcom

Dne 17.6. 2005 obdržel bývalý ministr informatiky Vladimír Mlynář usnesení Vrchní státního zastupitelství v Praze v případu jeho trestního stíhání v kauze Testcom servis, kterým bylo zrušeno trestní stíhání ze dne 5.4. 2005. Stejným usnesením však současně VSZ změnilo právní kvalifikaci případu a zahájilo nové trestní stíhání (podle §10 odst. 1 písmeno c) k § 128 odst. 2 trestního zákona), tentokrát jako "spolupachatel".

Dne 17.6. 2005 mi bylo doručeno usnesení Vrchní státního zastupitelství v Praze v případu mého trestního stíhání v kauze Testcom servis, kterým bylo zrušeno moje trestní stíhání ze dne 5.4. 2005. Stejným usnesením však současně VSZ změnilo právní kvalifikaci mého případu a zahájilo vůči mně trestní stíhání (podle §10 odst. 1 písmeno c) k § 128 odst. 2 trestního zákona), tentokrát jako "spolupachatele".

Vzhledem ke způsobu, jakým jsem byl ještě jako ministr vlády obviněn, a podezřelým okolnostem, které od počátku moje obvinění provázejí, jsem něco takového očekával. Fakt, že jsem se já, ani moji spolupracovníci, žádného protizákonného jednání na Ministerstvu informatiky nedopustili prokážu před soudem.

Podrobnější informace zveřejním příští týden po poradě s advokátem.

Vladimír Mlynář

Článek ze dne 23. června 2005 - čtvrtek