logo itpoint.cz

T-Mobile ve snaze ušetřit sníží nabídku telefonů na polovinu

Toto rozhodnutí společnosti je součástí plánu ušetřit na nákladech zhruba miliardu eur. T-Mobile vedle snížení počtu modelů v nabídce omezí rovněž podpory, které při nákupu poskytuje klientům ...

Německý operátor T-Mobile, který působí i v České republice, sníží v Evropě nabídku mobilních telefonů téměř o polovinu. Rozhodnutí je součástí plánu ušetřit na nákladech zhruba miliardu eur (asi 31 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Společnost T-Mobile International, k jejímž aktivitám v Evropě patří jak domácí německý trh, tak trhy v České republice, Británii, Nizozemsku a Rakousku, omezí nabídku přístrojů na 30 až 40 modelů. V současné době jich nabízí zhruba 60.

T-Mobile vedle snížení počtu modelů v nabídce omezí rovněž podpory, které při nákupu poskytuje klientům. T-Mobile zpravidla nabízí nový mobilní telefon se slevou, pokud se zákazník zaváže k podpisu smlouvy a využívání služeb na určitou dobu. Slevu dává T- Mobile také těm, kteří si prodlouží dřívější smlouvu.

Obě opatření, tedy snížení počtu modelů v nabídce a omezení subvencí při jejich prodeji, by od příštího roku mělo firmě zajistit roční úspory kolem půl miliardy eur.

T-Mobile měl koncem loňského září v celé Evropě přibližně 51 milionů zákazníků. Operátor nakupuje mobilní přístroje prakticky od všech velkých dodavatelů, včetně největších výrobců, jako je Nokia, Motorola, Samsung nebo Siemens. T-Mobile má významný podíl i na americkém telekomunikačním trhu.

ČTK

Článek ze dne 21. ledna 2005 - pátek