logo itpoint.cz

Tele2 žaluje Český Telecom o více než 2 miliardy korun

Tele2 chce získat náhradu za škody, které mu způsobila společnost Český Telecom v souvislosti s nabízením cenových plánů obsahujících hovorový kredit nebo volné minuty. Podle žaloby, kterou podala Tele2 k Městskému soudu v Praze, Český Telecom svým chováním porušoval a porušuje český Zákon o ochraně hospodářské soutěže a Smlouvu o Evropském společenství.

Tele2, jeden z předních evropských alternativních operátorů, dnes podal žalobu o náhradu škody ve výši 2,14 miliardy korun na společnost Český Telecom. Škodu způsobil Český Telecom společnosti Tele2 opakovaným porušováním předpisů o ochraně hospodářské soutěže.

Tele2 chce získat náhradu za škody, které mu způsobila společnost Český Telecom v souvislosti s nabízením cenových plánů obsahujících hovorový kredit nebo volné minuty. Podle žaloby, kterou podala Tele2 k Městskému soudu v Praze, Český Telecom svým chováním porušoval a porušuje český Zákon o ochraně hospodářské soutěže a Smlouvu o Evropském společenství. V důsledku toho společnost Tele2 byla a je omezena v možnosti získat větší počet zákazníků v segmentu domácností a tomu odpovídající část telefonního provozu.

"Společnost Tele2 opakovaně upozorňovala Český Telecom na jeho protizákonné jednání," shrnuje stav ředitel Tele2 pro region Střední Evropy Anders Olsson. "Vyčerpali jsme již všechny mimosoudní prostředky k nápravě stávajícího protisoutěžního jednání. Proto nám nezbylo než přistoupit k dalšímu kroku - žalobě o náhradu škody. Věříme, že soud uzná oprávněnost naší žaloby a rozhodne ve prospěch práva."

Podobnou situaci jako v České republice řešila společnost Tele2 v roce 2004 také v sousedním Rakousku. Zde však k soudnímu vymáhání nebylo nutné přikročit, neboť rakouský dominantní operátor byl donucen nabídku podobných cenových balíčků zrušit již po čtyřech měsících od jejich uvedení na trh. V České republice trvá tato situace již od roku 2002.

Tele2

Článek ze dne 4. února 2005 - pátek