logo itpoint.cz

Tiscali během několika měsíců rozhodne o osudu české pobočky

Italská internetová společnost Tiscali soustředí v příštích letech svou expanzi na Itálii, Británii, Nizozemsko a Německo a během několika měsíců se rozhodne, zda zůstane v České republice. Tiscali to uvedla v rámci nového podnikatelského plánu do roku 2007. Mezi domácími uživateli internetu je firma jedním z nejvyužívanějších poskytovatelů přístupu s 36 procenty na trhu.

Italská internetová společnost Tiscali soustředí v příštích letech svou expanzi na Itálii, Británii, Nizozemsko a Německo a během několika měsíců se rozhodne, zda zůstane v České republice. Tiscali to uvedla v rámci nového podnikatelského plánu do roku 2007.

Firma, která je jedním z předních poskytovatelů přístupu na internet v České republice, chce mít do roku 2007 více než 3,8 milionu uživatelů vysokorychlostních linek ADSL. V tomto období plánuje Tiscali investice přes 300 milionů eur, především do rozvoje síťové infrastruktury.

Tiscali v příštích třech letech čeká růst tržeb o více než 30 procent ročně na cílových 1,4 miliardy eur. Letos by tržby měly dosáhnout 800 milionů eur, což by proti loňsku bylo zvýšení o 20 procent. Provozní zisk by měl růst o 70 procent ročně a letos by měla firma dospět i k čistému zisku.

Tiscali se nedávno dohodla s Telecomem Italia na prodeji své francouzské dceřiné firmy Liberty Surf za 266 milionů eur. Francouzské úřady by transakci měly schválit do 6-8 týdnů, uvedla dnes firma podle agentury Reuters.

Tiscali nyní prodává řadu zahraničních aktiv, aby získala peníze k červencovému splacení dluhopisu v objemu 250 milionů eur. Firma od loňska říká, že se chce zaměřit na několik hlavních evropských trhů.

Třetí největší poskytovatel internetu v Evropě loni začal uskutečňovat plán prodeje vedlejších aktivit a zatím prodal pobočky v Belgii a Jihoafrické republice. Opakovaně však prohlašoval, že si hodlá zachovat pobočky v Itálii, Francii, Británii, Německu a Nizozemsku. Zástupci firmy v České republice až dosud říkali, že Tiscali chce zůstat i zde.

Společnost v České republice nabízí širokopásmové připojení k internetu a hlasové i datové telekomunikační služby. Mezi domácími uživateli internetu je firma jedním z nejvyužívanějších poskytovatelů přístupu s 36 procenty na trhu.

ČTK

Článek ze dne 14. dubna 2005 - čtvrtek