logo itpoint.cz

ÚOHS povolil fúzi telekomunikačních firem GTS Czech a Aliatel

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým rozhodnutím ze dne 26. ledna 2005 povolil spojení společností GTS Czech a.s. a Aliatel a.s. Toto rozhodnutí již nabylo právní moci. Nový subjekt se po sloučení zaměří především na firemní zákazníky.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým rozhodnutím ze dne 26. ledna 2005 povolil spojení společností GTS Czech a.s. a Aliatel a.s. Toto rozhodnutí již nabylo právní moci. Účastník řízení se vzdal svého práva podání rozkladu.

Společnost GTS Czech náleží k mezinárodní skupině společností Group Menatep Limited. Aliatel je jedním z alternativních telekomunikačních operátorů a poskytuje komplexní rejstřík datových, hlasových a internetových služeb. Zaměřuje se především na podnikové zákazníky a veřejný sektor.

V důsledku spojení technologického potenciálu skupiny GTS a Aliatelu a jejich know-how lze očekávat zvýšení kvality a rozšíření portfolia poskytovaných služeb, z čehož bude profitovat spotřebitel. Dojde rovněž ke zvětšení pokrytí telekomunikačními službami na území ČR, neboť infrastruktura spojujících se soutěžitelů se v určitých regionech doplňuje.

ÚOHS

Stejně jako dosud obě společnosti se nový subjekt po sloučení zaměří na firemní zákazníky. GTS údajně uvažuje v příštích letech o nákupu dvou až čtyř dalších firem a do tří let předpokládá zvýšení tržeb na osm až devět miliard korun.

GTS na tuzemském trhu působí od roku 1991 a zaměstnává kolem 400 lidí v pražské centrále a sedmi pobočkách. Firmu s tržbami přes dvě miliardy korun ovládá společnost AnTel Holdings. Aliatel nedávno zvýšil základní kapitál o 2,2 miliardy na 5,47 miliardy korun. Firma v roce 2003 vykázala tržby 2,5 miliardy korun.

ČTK

Článek ze dne 3. února 2005 - čtvrtek