logo itpoint.cz

Vláda jmenovala část rady ČTÚ, dosavadní šéf Stádník v ní chybí

Vláda tuto středu jmenovala tři z pěti členů rady, která má řídit Český telekomunikační úřad. Podle důvěryhodného zdroje není mezi jmenovanými členy dosavadní předseda úřadu David Stádník. Ministr informatiky přitom navrhoval, aby v čele úřadu, který reguluje tuzemský telekomunikační a poštovní trh, ještě rok zůstal. Stádník měl podle původního návrhu získat členství v radě na jeden rok a zároveň být kvůli kontinuitě práce úřadu jejím předsedou.

Vláda tuto středu jmenovala tři z pěti členů rady, která má řídit Český telekomunikační úřad. Podle důvěryhodného zdroje není mezi jmenovanými členy dosavadní předseda úřadu David Stádník. Ministr informatiky přitom podle informací ČTK navrhoval, aby v čele úřadu, který reguluje tuzemský telekomunikační a poštovní trh, ještě rok zůstal.

V radě zasednou poradce vedení Českého Telecomu Pavel Dvořák (ČSSD), náměstek ministra informatiky Michal Frankl a náměstkyně ministra spravedlnosti Jana Fürstová. Vedle kandidatury Stádníka se ministři neshodli na jmenování bývalého náměstka ministra dopravy a spojů Michala Tošovského (ODS). Vláda se má podle zdroje k obsazování rady vrátit zřejmě příští týden.

Stádník měl podle původního návrhu získat členství v radě na jeden rok a zároveň být kvůli kontinuitě práce úřadu jejím předsedou. Po roce měla vláda jmenovat na jeho místo nového člena Výměna jednoho člena rady se pak má opakovat každý rok. Nejdéle z dnes jmenovaného obsazení by měl v radě vydržet Dvořák, který má mandát na pět let. O rok kratší dobu ve funkci zůstane Frankl, tři roky bude ve funkci Fürstová.

Radu jako řídící orgán ČTÚ zavádí nový zákon o elektronických komunikacích, který bude účinný od letošního května. Rada slouží jako opravný orgán k rozhodnutím předsedy, rozhoduje o opatřeních obecné povahy, cenách, určuje poskytovatele univerzální služby či určuje podniky s významným postavením na trhu.

ČTK

Článek ze dne 14. dubna 2005 - čtvrtek

I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.
Trápí vás často vaginální mykóza? Víte co vám může pomoci?
40letý muž Se Za 14 Dní .. Naučil Mluvit Anglicky. Bez Námahy!