logo itpoint.cz

VOLNÝ představuje nejrychlejší vysokorychlostní síť v ČR - první síť postavenou na ADSL2+

Jako první VOLNÝ spouští síť na bázi technologie ADSL2+. Je to první síť ADSL2+ v ČR, která umožňuje až 24megabitový internet. Na vlastní síti VOLNÝ nabízí první balíček obsahující neomezený internet s neomezeným voláním.

VOLNÝ předstihl všechny telekomunikační operátory a jako první zprovozňuje síť ADSL2+ v České republice. Jedná se o nejmodernější technologii, která brzy umožní internetové připojení o rychlosti 24 Mbit/s. To je 12krát větší rychlost než u dosud nejrychlejšího ADSL připojení u Českého Telecomu.

Jako první vlašťovku VOLNÝ připravil pro uživatele služeb ve své síti výhodný balíček, který spojuje neomezený vysokorychlostní internet o rychlosti 2048 kbit/s a neomezené telefonování zdarma na pevné linky v ČR. Balíček služeb pod názvem VOLNÝ ADSL Combi Plus stojí 1299 Kč měsíčně pro domácnosti, 1499 Kč pro firmy.

Síť ADSL2+ je nyní dostupná ve 3 lokalitách - Mladá Boleslav, Kladno, Příbram.

"Jsem velice rád, že Volný přináší jako vůbec první operátor do České republiky infrastrukturu, která umožňuje poskytnout opravdu vysokorychlostní připojení k Internetu prostřednictvím technologie ADSL2+. V první fázi pokrýváme 3 regiony, rozšíření plánujeme během příštího roku na 60 % telefonních přípojek v České republice," vysvětluje Robert Fridrich, produktový a marketingový ředitel VOLNÝ. "Naše vlastní vysokorychlostní síť je včetně modemů kompletně připravena na nabídku dalších revolučních služeb, u kterých uživatelé budou moci plně využít možnosti nejmodernější technologie ADSL2+ včetně například televize přes internet," dodává Fridrich.

Ve své vlastní síti VOLNÝ začíná s balíčkem služeb VOLNÝ ADSL Combi Plus. Jak sám název napovídá balíček je kombinací neomezeného připojení k internetu o rychlosti více než 2 MBit/s a telefonování zdarma do všech pevných sítí v ČR. Řešení je ideální zejména pro menší firmy s 1 až 10 pracovními stanicemi, které vyžadují internet s vysokou rychlostí, bez limitu přenosu dat a často využívají volání z pevné telefonní linky. Za toto kompletní řešení firma zaplatí pouze 1499 Kč měsíčně. Druhá varianta balíčku VOLNÝ ADSL Combi Plus je určena pro domácnosti, jako luxusní řešení vysoce kvalitního internetu a neomezeného telefonování. Cena balíčku pro domácí uživatele je 1299 Kč měsíčně.

Uživatelé si mohou pořídit v síti VOLNÝ také pouze internetové připojení o rychlosti 2 MB za 999 Kč měsíčně. "Všichni uživatelé služeb v síti ADSL2+ jsou připraveni využít všech možností, které jim tato technologie nabízí. V blízké budoucnosti budou moci přejít k internetu s rychlostí až 24 Mbit/s," dodává Fridrich. Navíc uživatelé ušetří díky tomu, že již není nutné platit žádný další paušál za pevnou linku.

Služby jsou vedeny po vlastní technologii ADSL2+ na bázi zpřístupnění místní smyčky (LLU). Na náš trh se tak dostávají další služby nezávislé na monopolním operátorovi co do rychlosti, kvality a jiných parametrů. Nyní jsou dostupné v regionech Mladá Boleslav, Kladno a Příbram. V následujících měsících VOLNÝ předpokládá rozšíření nabídky v síti ADSL2+ o další zajímavé služby a lokality.

Bližší informace naleznete na stránkách :

nebo na bezplatné telefonní lince 800 880 800

Článek ze dne 20. října 2005 - čtvrtek