logo itpoint.cz

VOLNÝ uvádí jako první na trh služby v pásmu 5,4 GHz

První národní telekomunikační operátor spouští bezdrátovou síť v pásmu 5,4 GHz v lokalitách Plzeň, Trutnov a Chrudim.

VOLNÝ uvádí tento týden do provozu bezdrátovou internetovou síť ve frekvenčním pásmu 5,4 GHz. Necelé dva měsíce po uvolnění pásma Českým telekomunikačním úřadem je VOLNÝ prvním operátorem, který nabízí služby v tomto pásmu. VOLNÝ zahajuje komerční pilotní provoz ve třech lokalitách - Plzeň, Trutnov a Chrudim. Uživatelům v těchto městech poskytuje za revoluční ceny rychlejší a kvalitnější internet s kapacitou až 6 Mbit/s.

"Dlouho očekávaná událost, uvolnění frekvenčního pásma 5,4 GHz, nám umožnila posílení vlastních přístupových sítí. Řadu let uspěšně provozujeme síť v pásmu 3,5 a 2,4 GHz, nedávno jsme vybudovali moderní pevnou datovou síť ADSL2+, a paralelně s tím probíhá výstavba bezdrátové sítě v pásmu 5,4 GHz. V příštím roce plánujeme dynamický rozvoj této technologie v dalších 20 lokalitách," upřesňuje Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ.

Výhodou internetového připojení od VOLNÝ v nově uvolněném pásmu je lepší kvalita a vyšší kapacita připojení bez limitu dat. Díky vyššímu povolenému vysílacímu výkonu je internetové připojení dostupné i pro lokality umístěné dále od základnové stanice než v jiných pásmech. To znamená, že nyní má možnost využít výhody vysokorychlostního připojení více uživatelů. Internetové připojení v pásmu 5,4 GHz nabízí VOLNÝ v první fázi firmám, do budoucna uvažuje o nabídce také pro domácí uživatele.

Více informací lze získat na bezplatné lince 800 880 880.

 

Článek ze dne 14. listopadu 2005 - pondělí