logo itpoint.cz

VOLNÝ zahájil závaznou registraci .EU domén

VOLNÝ se stal akreditovaným registrátorem domény .EU a jako jediný alternativní telekomunikační operátor zahájil závaznou registraci .EU domén. Zájemci o novou doménu mají u VOLNÝ výhodu, že se k vyřízení v centrální databázi EURid dostanou mezi prvními.

Zahájení registrace .EU domén u společnosti EURid, která je nejvyšším správcem evropské domény, začne pro všechny registrátory ve stejný čas, ve středu 7.12. 2005 v 11:00. Registrační systém, jenž je chráněn před vícenásobnými přístupy, bude umožňovat každému registrátorovi registrovat maximálně 1 doménu za sekundu. Právě sekundy mohou rozhodovat o tom, zdali zákazník doménu získá, nebo zda se to podaří někomu jinému (v rámci celé EU). Registrátoři, kteří již přijali tisíce předregistrací musí podle přísných pravidel nejprve obsloužit všechny své předregistrované zákazníky v pořadí v jakém od nich obdrželi žádosti. VOLNÝ spouští systém registrací až nyní, což dává zákazníkům jedinečnou možnost získat pořadí v čele peletonu.

"Zájemci, kteří se teprve teď rozhodnou registrovat si svou ochrannou známku, by měli velice pečlivě zvážit, koho si zvolí za registrátora své .EU domény. VOLNÝ svůj systém plně optimalizoval pro co nejrychlejší registraci ihned po startu systému. Narozdíl od registrátorů s dlouhodobou předregistrací mohou zájemci získat u VOLNÝ velmi výhodnou pozici," říká Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ.

Navíc VOLNÝ poskytne zákazníkům nadstandardní kvalifikovaný konzultační servis. Ve snaze poskytnout klientům maximální podporu a časovou úsporu VOLNÝ aktivně pomůže zpracovat, zkontrolovat a odeslat veškerou dokumentaci potřebnou k dokončení procesu registrace v Bruselu.

VOLNÝ získal nejen akreditaci jako registrátor domény .EU, ale také jako jediný alternativní telekomunikační operátor poskytuje závaznou registraci obchodní značky nebo názvu firmy i v případě, že je registrována pouze v ČR. V první fázi se registrace .EU domén týká zejména firem a veřejných institucí. V souladu s harmonogramem systému EURid nabídne VOLNÝ postupně registraci dalších obchodních značek a ve finále i libovolných názvů domén.

Stávající zákazníci služeb VOLNÝ si mohou zažádat o registraci své .EU domény na portálu www.volny.cz v rubrice "Moje služby". Ostatní zájemci mohou zažádat o registraci na adrese eu.volny.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 880 800.

O projektu doména .EU

Doména .EU je dlouholetý projekt Evropské unie. Jeho cílem je uvést v život zcela novou doménu nejvyšší úrovně, jenž by se měla stát hlavní doménou evropského společenství. Snahou EU je dosáhnout velké důvěryhodnosti nové domény. Pro dosažení tohoto cíle zvolila několik unikátních postupů. Doména bude zpřístupněna ve třech fázích. První dvě fáze mají název "Sunrise period" a jsou rozdělené po dvou měsících. Během Sunrise period si mohou domény registrovat pouze firmy, instituce a jednotlivci, kteří mohou uplatnit přednostní právo na registrovanou doménu (tzn. držitelé ochranných známek, geografických názvů, atd.). Po skončení Sunrise period se otevře volná registrace. Tento postup má zabránit spekulantům ve vydírání společností, které mají své registrované známky. Doménové spory bude řešit Arbitrážní soud v ČR.

Článek ze dne 25. listopadu 2005 - pátek