logo itpoint.cz

WideNet se připojuje na WiFi roamingovou platformu T-Systems

WiFi roamingová platforma T-Systems propojuje hotspoty různých provozovatelů po celém světě do jediné virtuální sítě, takže klient kteréhokoliv operátora může využívat jakýkoliv hotspot v rámci této platformy. Poplatky za využívání zahraničních hotspotů jsou uživateli pak vyúčtovány jeho domácím poskytovatelem - prakticky se tak využívání WiFi hotspotů přiblížilo ke způsobu fungování roamingu v sítích mobilní komunikace GSM.

Klientům českého WideNetu pak bude v první polovině tohoto roku nabídnut mezinárodní roaming ve všech sítích, které umožní mezinárodní roaming v rámci WiFi roamingové platformy T-Systems.

Společnost WideNet se připojila na WiFi roamingovou platformu společnosti T-Systems ICSS. Díky tomu se do sítě hotspotů WideNet mohou přihlašovat zákazníci mnoha ostatních telekomunikačních operátorů z celého světa.

WiFi roamingová platforma T-Systems propojuje hotspoty různých provozovatelů po celém světě do jediné virtuální sítě, takže klient kteréhokoliv operátora může využívat jakýkoliv hotspot v rámci této platformy. Nyní již i v České republice se mohou zákazníci německého 1&1 Internet, španělského Euskaltelu, litevského Lattelekomu, singapurské MGP Network, korejské Samsung Network nebo slovinského provozovatele SIOL připojit k internetu prostřednictvím hotspotu v síti WideNet.

Poplatky za využívání zahraničních hotspotů jim posléze vyúčtuje jejich domácí poskytovatel. Prakticky se tak využívání WiFi hotspotů přiblížilo ke způsobu fungování roamingu v sítích mobilní komunikace GSM.

Klientům českého WideNetu pak bude v první polovině tohoto roku nabídnut mezinárodní roaming ve všech sítích, které umožní mezinárodní roaming v rámci WiFi roamingové platformy T-Systems.

"Čím dále větší počet manažerů využívá WiFi pro připojení na pracovních cestách. Jsme rádi, že také manažeři z České republiky už při svých zahraničních cestách nemusejí hledat složitá řešení při vyhledávání hotspotů a jejich využívání," říká Pavel Pospíšil, šéf T-Systems ICSS ČR.

"Základem pro pravidelné využívání WIFi je vedle dosažitelnosti hotspotů také jednoduchost jejich používání. T- Systems přináší uživatelsky jednoduché prostředí pro přihlášení se a věříme, že se to projeví ve vyšším využívání našich hotspotů", uvedl Ing. Martin Staněk, předseda představenstva WideNet a.s.

WideNet patří k nemnoha českým provozovatelům veřejných hotspotů (určených pro krátkodobé připojení z mobilního zařízení). V současné domě sestává jeho síť celkem z 25 přípojných bodů a díky rodícím se kontraktům očekávají představitelé firmy v roce 2005 rychlejší nárůst než v roce předcházejícím.

Známé je například plošné pokrytí části centra Prahy - Václavského náměstí a k němu přilehlých ulic. T-Systems ICSS je poskytovatelem komplexního portfolia služeb pro mobilní a fixní operátory a poskytovatele internetu. Hlavním cílem ICSS je prodej mezinárodní konektivity, ale zaměření je lokální - portfolio služeb a produktů je ušito přesně na míru požadavků lokálních operátorů. Mezi hlavní partnery T-Systems ICSS v České republice patří Aliatel, T-Mobile Česká republika, GTS nebo Contactel.

Další informace jsou k dispozici ZDE.

WideNet je provozovatelem sítě veřejných hotspotů. Vedle budování sítě vlastními prostředky roste síť především díky propracovanému partnerskému programu, díky němuž je budování hotspotů atraktivní i pro majitele a provozovatele hotelů, penzionů, restaurací i kaváren. Autorizace WideNetu je provozována na systému Axiros, který umožňuje maximální personalizaci hotspotu pro jeho provozovatele a nejširší portfolio platebních metod na trhu pro zákazníka.

WideNet

Článek ze dne 11. března 2005 - pátek