logo itpoint.cz

Začíná druhá část Oskarova seriálu o podnikatelích

Pokud jste si mysleli, že auta může vyrábět jenom obří továrna, nebo že součástky pro lasery jsou nějaká kosmická technologie, kterou byste v Česku těžko hledali, tak si určitě nenechte ujít letošní ročník dokumentárního seriálu Dvanáct odvážných ...

Dvanáct zajímavých podnikatelů, dvanáct originálních nápadů, dvanáct dokumentů natočených špičkou českých dokumentaristů. To je ve zkratce dokumentární seriál Dvanáct odvážných. Televize Prima ho bude vysílat od 17. ledna každé pondělí a čtvrtek ve 21:55. Dokumenty produkoval mobilní operátor Oskar ve spolupráci s Febiem.

Jedná se o druhé pokračování série, kterou jste mohli vidět na Primě už loni touto dobou. "A letošní dvanáctka dokumentů je podle mého soudu ještě lepší než loňská. Režiséři se s námětem sžili, dokumenty mají často hlubší přesah," říká šéf Febia Fero Fenič, který pro jednotlivé díly vybíral režiséry a režisérky. V seriálu se tak objeví díla Olgy Sommerové, Věry Chytilové či Jána Sebechlebského.

"Jsme rádi, že budeme mít Dvanáct odvážných na naší obrazovce i letos. Nejenže loni dosáhly tyto dokumenty dobré sledovanosti*, ale navíc se jedná o kvalitní program na vysoké profesionální úrovni," říká ředitel programu televize Prima Miloš Zahradník.

"Jako nejrychleji rostoucí operátor na trhu malých a středních podnikatelů** o tomto segmentu něco víme. Chtěli jsme k podnikání inspirovat i další lidi. Dokumenty jsou důkazem toho, že jít si za svou originální vizí se vyplatí," říká viceprezident Oskara pro značku a komunikaci Igor Přerovský a dodává : "Příznivé ohlasy na první ročník seriálu nám potvrdily, že jdeme správným směrem."

To může potvrdit i vinař Jan Petrák, o němž byl jeden z loňských dokumentů. "Nejenže vzrostl zájem o naše sekty, ale dokonce mě po odvysílání dokumentů požádalo mnohem větší vinařství, jestli bych se s ním mohl podělit o zkušenosti," říká moravský výrobce sektu, který se dostal do známé encyklopedie Tisíc vín světa.

Fotografie a další informace naleznete na http://www.dvanactodvaznych.cz

Oskar

Článek ze dne 13. ledna 2005 - čtvrtek