logo itpoint.cz

Zájem o internetovou telefonii se zvyšuje

VOLNÝ TelefoNet slaví úspěchy - více než 1000 zákazníků za první 3 týdny !

Služba VOLNÝ TelefoNet - první neomezené volání do všech pevných sítí v ČR za paušál - zaznamenává obrovský úspěch. Během prvních 3 týdnů si službu objednalo více než 1000 uživatelů. VOLNÝ se tak stává nejrychleji rostoucím telekomunikačním operátorem v segmentu IP telefonie, a potvrzuje tak trend vzrůstajícího zájmu o internetovou telefonii.

"Jsme velice rádi, že trh reaguje na naši nabídku tak pozitivně. VOLNÝ dokázal nabídnout hlasovou službu, kterou trh skutečně vyžaduje a která zároveň motivuje k využívání IP telefonie," říká Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ, a dodává : "Uživatelé si oblíbili jak neomezené volání za paušál tak tarify s minutovou sazbou s nulovým paušálem."

Novinky u služby VOLNÝ TelefoNet

VOLNÝ zároveň představuje dvě novinky u služby TelefoNet - softwarový telefon a bezplatné testování. Softwarový telefon X-Lite umožňuje telefonování se službou VOLNÝ TelefoNet přímo z počítače. Pomocí softwarového telefonu je možné volat přes VOLNÝ TelefoNet odkudkoliv na světě. Další novinkou je bezplatné testování služby. Pomocí softwarového telefonu a testovacího účtu se zájemci připojí ke službě VOLNÝ TelefoNet ze svého počítače a vyzkouší si volání po 30sekundových hovorech na pevné linky po celé ČR. Testovací účet i softwarový telefon jsou zdarma k dispozici na webových stránkách volani.volny.cz.

O službě VOLNÝ TelefoNet

VOLNÝ představil službu VOLNÝ TelefoNet, první neomezené volání do pevných sítí v ČR za měsíční paušál, letos na začátku října. Poprvé si tak uživatelé mohli vyzkoušet neomezené volání bez minutových poplatků za místní a meziměstská volání - domácnosti za 399 Kč (tarif Doma Nezavěšuji) a firmy za 699 Kč (Office NoLimit). U dalších dvou tarifů Doma BezPaušálu domácnosti a Office MiniPrice firmy neplatí žádný paušální poplatek a výrazně ušetří díky nejvýhodnějším minutovým sazbám na trhu. Uživatelé se tak mohou oprostit ze závislosti na dominantním operátorovi a platbách za pevnou linku, a zároveň ušetřit výdaje za telekomunikační služby.

Služba využívá k přenosu hlasu internetovou linku a technologii Voice over IP s minimální rychlostí 128 kbps v obou směrech. Služba je nezávislá na technologii i na poskytovali připojení. Telefonování probíhá stejně jako při klasické telefonii. Více podrobností o službě VOLNÝ TelefoNet naleznete na volani.volny.cz.

Článek ze dne 3. listopadu 2005 - čtvrtek