logo itpoint.cz

Změna vlastníka společností Telenor Networks a Nextra

Dnem 7.12. 2005 potvrdila a odsouhlasila norská společnost Telenor odprodej společností Telenor Networks s.r.o. a Nextra Czech Republic s.r.o. společnosti GTS Central Europe.

Odprodej společností vstoupí v platnost v okamžiku závazného souhlasu Úřadu pro hospodářskou soutěž s touto transakcí.

Telenor Networks je velkoobchodní poskytovatel širokopásmového přístupu na bázi LLU a provozovatel pevné bezdrátové sítě v licencovaných pásmech v České republice. Nextra, jako přední poskytovatel komplexních telekomunikačních řešení a služeb na bázi xDSL na českém trhu, nabízí široké portfolio vysoce kvalitních komunikačních řešení. Obě firmy, disponující kvalifikovanými zaměstnanci a moderními technologiemi, představují na telekomunikačním trhu společnosti s atraktivním zákaznickým portfoliem a do budoucna orientovanými produkty, což potvrdil i zájem přední evropské telekomunikační skupiny GTS Central Europe o jejich akvizici", říká generální ředitel společností Telenor Networks a Nextra Richard Daubner.

"Rád bych ujistil všechny naše zákazníky i obchodní partnery, že změna vlastníka společností nijak neovlivňuje jejich činnost. Telenor Networks a Nextra budou nadále plnit veškeré své závazky a poskytovat telekomunikační služby v nezměněné kvalitě", dodává Richard Daubner.

Článek ze dne 8. prosince 2005 - čtvrtek