logo itpoint.cz

15 let cesty 2N

Výročí založení a trvání firmy je vždy důležitou událostí. Vždy s sebou nese vzpomínku na uplynulé období, bilancování, i výhled do bodoucnosti ...

Když se dnes podíváme na výrobky společnosti 2N, máme před sebou špičkové technologie, které jsou plně srovnatelné s dalšími světovými výrobci. Některé z nich dokonce konkurenci předběhly. Dosažení této úrovně nebylo snadné. Podívejme se tedy na produkty, lidi i události, které 15 let cesty 2N ovlivnily.

Lidé

Od roku 1991, kdy 2N vznikla, stál její úspěch na lidech. Byli to nadšenci, kteří chtěli od telefonní ústředny víc než bylo v té době obvyklé. Měli představu o automatickém vrátném, který nepotřebuje speciální telefon, ani složité vedení. K nim se přidávali další odborníci, kteří uměli jejich myšlenky realizovat a přitom využít nejmodernější výrobní postupy. Řada úspěšných výrobků 2N vznikla jako mezioborová řešení, která díky spolupráci specialistů z různých oborů přinesla výrobkům 2N i jejich uživatelům nové možnosti úspor nebo získání konkurenčních výhod.

Byli to lidé, kteří se již v roce 2000 rozhodli změřit síly se světovou konkurencí a poprvé odjet vystavovat na veletrh CeBIT v Hannoveru. V té době tito nadšenci z řad obchodníků, vývojových pracovníků i techniků položili základ úspěšného exportního programu 2N. Stejní lidé se zasloužili o prodej více než 20000 ústředen ATEUS nebo desítek tisíc GSM bran.

Nové produkty pro malé firmy a rezidentní segment zapojily do procesu návrhu i přední designéry a konstruktéry. To dokumentuje, že úspěch 2N dnes stojí nejen na technologickém know-how, ale zejména na lidském potenciálu, nadšení a kooperaci týmů i jednotlivých manažerů. Jejich myšlenky a schopnosti jsou zárukou budoucího rozvoje 2N.

Produkty

Rozvoj 2N dokumentují i produkty firmy. Za 15 let cesty 2N si řada z nich vytvořila pevné místo na trhu a představují dokonce i vzor pro další výrobce. Kromě dominantních produktových řad pobočkových telefonních ústředen ATEUS, reprezentovaných úspěšnými řadami 280, 420, DELTA, OMEGA a široké řady GSM bran dokumentují úspěch 2N zejména současné novinky. Nejnovější ústředna řady NETSTAR s plně integrovanou IP telefonií se zaměřuje zejména na maximální pohodlí všech účastníků. Dveřní komunikátor 2Entry Helios, který bude mít premiéru v březnu na veletrhu CeBIT Hannover je kromě vynikajícího designu precizní i po stránce konstrukční, protože využívá i technologie běžné v automobilovém průmyslu.

Sídlo 2N

Skvělé myšlenky a moderní produkty potřebují také prostor. Z pronajatých prostor v několika objektech, z nichž nejznámější je v ulici Na Nivách, se 2N v roce 1996 stěhuje do zakoupeného a rekonstruovaného areálu v Praze-Modřanech. Ten v roce 2002 prošel dalším rozšířením za provozu. Růst firmy vyústil v rozhodnutí o výstavbě moderního multifunkčního objektu DVAN v areálu 2N. V novém areálu najde zázemí obchodní tým, specialisté technické podpory i školící a konferenční centrum 2N.

2N a okolí

I když většina výrobků 2N je určena zejména pro využití v podnikatelském sektoru, nezapomíná 2N ani na své nejbližší okolí. Dlouhodobě spolupracuje a podporuje projekty městské části Praha-Modřany, podporuje střední a vysoké školy i zájmové aktivity dětí s cílem umožnit jim rozvinout svůj tvůrčí potenciál. 2N stála také u zrodu projetu ESRO pro vzdělávání pedagogů na školách všech typů v oblasti sociální práce a komunikace.

Tyto aktivity, spolu s úspěchem lidí a produktů řadí 2N mezi aktivní a kladně vnímané české firmy, což dokazuje i dlouhodobé umístění v žebříčku Českých 100 nejlepších firem panevropské společnosti pro vědu a vzdělávání Comenius. Tuto pozici potvrzuje i nedávná návštěva prezidenta Václav Klauseve 2N v průběhu oficiální návštěvy městské části Praha 12. Při návštěvě se prezident zajímal zejména o lidi a jejich spokojenost a motivaci, což potvrzuje, že 2N jde správným směrem.

Přejeme 2N dalších úspěšných 15 let !

Článek ze dne 16. února 2006 - čtvrtek