logo itpoint.cz

ACTIVE 24 je prvním českým registrátorem .MOBI domény

Společnost ACTIVE 24 spustila registraci domén .MOBI a spolu s nabídkou profesionálních hostingových služeb tak umožňuje zákazníkům plně využít potenciál prudce se rozvíjejícího trhu - internetových prezentací určených pro zobrazení v mobilních zařízeních, zejména mobilních telefonech.

"Na světě je čtyřikrát více mobilních zařízení než osobních počítačů, stále větší počet lidí tedy logicky bude pro získání informací z internetu ve větší nebo menší míře používat mobilní telefon. MOBI doména je určena pro prezentace, které jsou pro mobilní zařízení optimalizovány - a že je to trend, který je nutné brát vážně, dokazují mobilní verze takových služeb či portálů, jako je http://www.google.mobi, http://www.businessweek.mobi, http://www.msn.mobi a další," říká Roman Dušek, obchodní ředitel ACTIVE 24.

.MOBI doména byla uvedena do provozu v květnu 2006 a je spravována sdružením dotMobi, jehož členy jsou mimo jiné společnosti Nokia, Ericsson, Samsung, T-Mobile, Vodafone, Telefonica, Google, Microsoft a další.

Více informací je k dispozici na http://www.mtld.mobi.

Článek ze dne 13. října 2006 - pátek