logo itpoint.cz

Akcionáři Alcatelu a Lucentu schválili propojení obou firem

Akcionáři Alcatelu schválili na svém výročním setkání návrhy související s připravovaným sloučením se společností Lucent Technologies.

Akcionáři schválili i všechna další usnesení s výjimkou toho, které počítalo se zrušením práva dvojitého hlasování. Tento souhlas nebyl doporučen představenstvem společnosti.

"Jsem potěšen, že akcionáři vyjádřili souhlas se strategickým propojením s Lucent Technologies a jsem vděčný za jejich důvěru," komentoval výsledky setkání akcionářů Serge Tchuruk, předseda a výkonný ředitel společnosti Alcatel. "Tato významná operace znamená vytvoření světového lídra v našem průmyslovém odvětví.

Cílem této ofenzivní strategie, podpořené projekty zaměřenými na získání divize Nortelu a posílení partnerství se společností Thales, je zvýšit cenu společnosti Alcatel pro její akcionáře, poskytnout klientům co nejširší portfolio služeb a nabídnout zaměstnancům skvělé možnosti. Jsme přesvědčeni, že do konce roku, tzn. ihned po schválení potřebných usnesení, se podaří tyto tři strategické kroky dokončit."

Souhlas se spojením vyslovili dnes na svém zasedání také vlastníci Lucentu.

Na setkání akcionářů byla rovněž schválena konsolidovaná účetní uzávěrka a platba dividend ve výši 0,16 EUR za akcii Alcatelu nebo za ADS, což zahrnuje kapitál společnosti k 31.12. 2005. Podíl na zisku bude vyplácen v hotovosti od 11. 9.2006.

Článek ze dne 15. září 2006 - pátek